Licznik odwiedziń: 2204386

OLIMPIADA WIEDZY OBYWATELSKIEJ

12 lipca 2022, 12:33

Startuje IV edycja

Eliminacje powiatowe do IV Pomorskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” odbędą się 8 września w Bibliotece Miejskiej w Bytowie. Bezpłatny udział w olimpiadzie może wziąć każdy Pomorzanin i Pomorzanka, który ukończył 60 rok życia. Wakacje to doskonały czas, by pogłębić wiedzę, nim stanie się w olimpijskie szranki.

Każdy, kto zgłosi udział w konkursie, w wakacje będzie miał dostęp do wykładów dotyczących tematyki olimpiady. Spotkania będą odbywały się w formie online, można będzie też skorzystać później z linku do zapisu wideo. Wykłady poprowadzą dla Państwa m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego. Dla każdego uczestnika przygotowany został także pakiet materiałów edukacyjnych.

Najlepsi pojadą do Brukseli

Do ogólnopolskiego finału Olimpiady zakwalifikuje się 3 uczestników z największą liczbą punktów uzyskaną podczas eliminacji powiatowych. Każdy uczestnik eliminacji powiatowych otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w Olimpiadzie, ich wręczenie nastąpi podczas uroczystej gali z udziałem władz powiatowych – w Gdańsku podczas koncertu galowego Benefisu Dojrzałości, w październiku br.

Dla uczestników Olimpiady przewidziano dyplomy oraz propozycje publikacji sylwetek w prasie senioralnej. Finalistów etapu ogólnopolskiego czeka wyjazd do Brukseli. Warto wspomnieć, że zwyciężczyni naszych powiatowych eliminacji II Olimpiady, Grażyna Kowalik, wygrała ogólnopolskie eliminacje i w nagrodę pojechała w czerwcu tego roku na wycieczkę do Brukseli.

Wystarczy odwiedzić Bibliotekę, wypełnić formularz zgłoszeniowy i odebrać materiały edukacyjne. Wszelkich informacji udziela Ewelina Fabjan, koordynator powiatowy Olimpiady,

tel. 59 822 74 08.

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Barbary Średniawy przy współpracy z Telewizją Senioralną oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Patronat honorowy nad Olimpiadą sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Olimpiada jest współfinansowana ze środków Województwa Pomorskiego.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin