9 MAJA – DZIEŃ EUROPY

13 maja 2023, 11:05

Warsztaty kodowania i programowania robotów

Po raz pierwszy w naszej Bibliotece obchodziliśmy święto jedności europejskiej.
W Tygodniu Bibliotek odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie.

Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego quizu na temat Europy i Unii Europejskiej. Uczestnicy naprawdę zaskoczyli nas poziomem swojej wiedzy!

W kolejnej części warsztatów uczyliśmy się kodowania i programowania robotów. W Czytelni pojawił się zupełnie nowy robot – Genibot. Gadatliwe urządzenie, z wyglądu przypominające małego słonia, zabrało nas w podróż po Europie. Genibot pokazał nam najsłynniejsze zabytki kontynentu oraz zanucił hymn UE – „Odę do radości”.
Również malutkie Ozoboty doskonale sprawdziły się podczas zajęć. Dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom odróżniania kolorów, pomogły nam poznać stolice europejskich krajów. Wiemy już także jak wyglądają flagi poszczególnych państw.

Dzień Europy to święto europejskich państw, które obchodzone jest 5 lub 9 maja. W krajach UE obchodzone 9 maja jako DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie