LATO Z OZOBOTEM

04 lipca 2023, 10:17

Warsztaty kodowania robotów

Wakacyjne zajęcia w Bibliotece czas start!

Podczas dzisiejszych warsztatów kodowania robotów wcieliliśmy się w małych programistów. Pomogły nam w tym Ozoboty, czyli malutkie, okrągłe urządzenia, które podążają za linią, odczytując i reagując na cztery kolory – czarny, czerwony, niebieski i zielony.

To właśnie nimi uzupełnialiśmy trasę w taki sposób, żeby Ozobot przejechał od startu do mety, zbierając po drodze litery wyrazu L-A-T-O w odpowiedniej kolejności.

W niektórych miejscach ścieżka traciła ciągłość. Jednak uczestnicy szybko poradzili sobie z tym problemem używając kodów z grupy „szukaj linii”. Wiemy też co zrobić, jeśli robot przestanie się nas słuchać – konieczna jest kalibracja.

Kodowanie wymaga precyzji w kolorowaniu trasy i logicznego myślenia przy wybieraniu sekwencji barw. Dzięki zajęciom z wykorzystaniem robotów edukacyjnych dzieci potrafią zaplanować swoje działania, a także rozwijają kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie