WYNIKI III OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

17 lipca 2023, 16:42

Wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza pn. „Lirycznie na Kaszubach” im. Wacława Pomorskiego

Jury w składzie prof. Daniel Kalinowski (przewodniczący), prof. Adela Kuik-Kalinowska, dr Marek Kaszewski na obradach 13 lipca 2023 r. ogłosiła następujący werdykt:

W kategorii poezji pisanej w języku kaszubskim:

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w kwocie 500 zł. otrzymała:

Hanna Makurat-Snuzik (Gdańsk), Godło: PÓLNICA KASZËBSKÔ za wiersz: Kòl jizbë insektów

Nagrodę poza regulaminową Rodziny Kalinowskich, Profesorowie przyznali: Mateusz Klebba (Rumia), Godło:  BÙMCLOK za wiersz: Redota namerkónégò sobą

W kategorii poezji pisanej w języku polskim

wyróżnienia otrzymali:
Robert Broniarz (Poznań), Godło: Saabinka za wiersz „mimo…” - 500 zł
Hanna Makurat-Snuzik (Gdańsk), Godło: Pyłek świeczki za wiersz „Credo Schopenhauera”– 500 zł

nagrody otrzymali:

III nagroda Emilia Mazurek (Warszawa), Godło Synogarlica za wiersz „Holi-Holiday”  – 700 zł
II nagroda Czesław Markiewicz (Zielona Góra), Godła: Karolina za wiersz „na końcu wraca karma” - 800 zł
I Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego Krzysztof P. Mierzejewski (Olsztynek), Godło: Cronoaere za wiersz: „Słowa z kręgosłupa tobiaszowej ryby” – 1000 zł

Na konkurs napłynęło 66 wierszy (60 kat. poezji pisanej w j. polskim,  6 w kat. poezji kaszubskojęzycznej), z czego 9 utworów w kategorii poezji pisanej w języku polskim nie dopuszczono do rozpatrywania przez jury, gdyż nie spełniły wymogów regulaminu (niezapisany tekst na płycie, brak płyty, niemożność otwarcia pliku) i również 3 wierszy w kategorii poezji pisanej w języku kaszubskim nie dopuszczono do prac jury (z tych samych powodów co w kat. poezji pisanej w j. polskim).