POETYCKO-MUZYCZNE SPOTKANIE

02 sierpnia 2023, 14:37

Piątkowy wieczór minął na słuchaniu poezji oraz muzyki. To już III edycja „Zamku w poezji”, która jest za nami.

Laureaci III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza pn. „Lirycznie na Kaszubach” im. Wacława Pomorskiego otrzymali nagrody oraz przeczytali swoją nagrodzoną twórczość przed publicznością.

Jurorzy mieli wiele pracy przy wyborze podium, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 66 wierszy.

W kategorii poezji pisanej w języku polskim:

- nagrody otrzymali:

I Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego Krzysztof P. Mierzejewski (Olsztynek), Godło: Cronoaere za wiersz: „Słowa z kręgosłupa tobiaszowej ryby”

II nagroda Czesław Markiewicz (Zielona Góra), Godła: Karolina za wiersz „na końcu wraca karma”

III nagroda Emilia Mazurek (Warszawa), Godło Synogarlica za wiersz „Holi-Holiday”

- wyróżnienia otrzymali: Robert Broniarz (Poznań), Godło: Saabinka za wiersz „mimo…” Hanna Makurat-Snuzik (Gdańsk), Godło: Pyłek świeczki za wiersz „Credo Schopenhauera”

W kategorii poezji pisanej w języku kaszubskim:

Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymała:

Hanna Makurat-Snuzik (Gdańsk), Godło: PÓLNICA KASZËBSKÔ za wiersz: Kòl jizbë insektów

Nagrodę poza regulaminową Rodziny Kalinowskich, Profesorowie przyznali: Mateusz Klebba (Rumia), Godło: BÙMCLOK za wiersz: Redota namerkónégò sobą

Wśród bytowskiego zamku po raz kolejny mogliśmy usłyszeć piękne utwory literackie jak i muzyczne.

Podczas gali wysłuchaliśmy koncertu w języku ukraińskim Ilony Soroki. Mieliśmy okazję zapoznać się z kunsztem literackim Wojciecha Borosa. Natomiast, Stanisław Reptowski wraz z grupą PEJZAŻ umilili czas wykonując najbardziej znane utwory. Na zakończenie wystąpił Tomasz Olszewski z zespołem.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie