ZIELONE SERCE BIBLIOTEKI

07 września 2023, 10:07

Niezłe ziółko

Lawenda, mięta, nawłoć, hibiskus, nagietek, wrotycz, pokrzywa i dzika róża – to tylko niektóre z ziół, jakie zaprezentowała nam pani Jarosława Bułka-Demkowycz z Zagrody Cud Miód.

Podczas warsztatów zielarskich dla dzieci dowiedzieliśmy się czym są zioła i w jaki sposób możemy je wykorzystywać. Poznaliśmy charakterystyczne rośliny jadalne i użytkowe. Wiemy już, które z nich musimy zasiać w ogródku, a które znajdziemy podczas spaceru w lesie czy na łące.

Mieliśmy także okazję skosztować pysznych, ale przede wszystkim zdrowych herbat: czerwonej z hibiskusa i dzikiej róży oraz zielonej z mięty i lawendy. Ale oprócz degustacji wcieliliśmy się także w rolę małych herbacianych chemików i w zielarskim laboratorium przygotowaliśmy własne mieszanki ziół.

A to wszystko niemal na świeżym powietrzu, bo w Zielonym Sercu Biblioteki czyli na naszym nowo zaaranżowanym bibliotecznym balkonie i przylegającym do niego pomieszczeniu.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

­­­­­­­­­­__________________________________________________________________________

Projekt Zielone Serce Biblioteki został sfinansowany ze środków „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

#działajlokalnie

#efektydziałajlokalnie