OGRODY LITERATURY

20 września 2023, 11:56

Poezja o zachodzie słońca

W ciepły wrześniowy wieczór, w promieniach chowającego się za zamkowymi murami słońca mieliśmy okazję wysłuchać poezji profesor Adeli Kuik-Kalinowskiej.

Spotkanie pn. Ogrody Literatury odbyło się w poniedziałek, 18 września, w Zielonym Sercu Biblioteki i poświęcone zostało dwóm tomikom poezji – Z pòla dodòm / Ze świata w dom oraz Pòwid miesąca / Poświata księżyca.

Autorka czerpiąca pełnymi garściami z kaszubskiej tradycji w swoich utworach powraca wspomnieniami do czasów dzieciństwa. Jej wiersze pełne światła i kolorów były wielokrotnie nagradzane m.in. w konkursach literackich im. Jana Drzeżdżona czy Jana Trepczyka.

Jak mówi prof. Kuik Kalinowska – poezja jest refleksją, momentem przystanięcia, zatrzymania się. Dzisiaj, pomimo wielu obowiązków związanych również z pracą naukową, nie umiałaby żyć bez pisania.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

______________________________________________________________________________

Projekt Zielone Serce Biblioteki został sfinansowany ze środków „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

#działajlokalnie

#efektydziałajlokalnie