PIĄTE BYTOWSKIE ZADUSZKI

08 listopada 2023, 14:36

𝘋𝘭𝘢 𝘵𝘺c𝘩, 𝘬𝘵𝘰́𝘳𝘻𝘺 𝘰𝘥𝘦𝘴𝘻𝘭𝘪, 𝘢𝘭𝘦 𝘻𝘰𝘴𝘵𝘢𝘸𝘪𝘭𝘪 𝘴́𝘭𝘢𝘥 𝘸 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘦𝘫 𝘱𝘢𝘮𝘪𝘦̨𝘤𝘪

W Bibliotece tradycją stały się zaduszkowe spotkania, na których wspominamy tych,którzy byli nam bliscy. W tym czasie zdajemy sobie sprawę, ile osób nas opuściło i zostawiło pustkę w naszych sercach.

Piąte Bytowskie Zaduszki odbyły się 6 listopada w Pracowni Orange. Wspominaliśmy osoby, które przyczyniły się do rozwoju bytowskiej społeczności. Przybliżono nam portrety zmarłych osób. Nie obyło się bez wzruszeń zarówno opowiadających, jak i uczestników.

W tym roku wspominaliśmy:

• Ewę Tobiasz – komendantkę bytowskiego Hufca Pracy wspominała Katarzyna Wirkus,
  • Edwarda Piżewskiego – o dyrektorze Domu Dziecka opowiadała Janina Badowska,
  • Krystynę Benkowską – urzędniczkę bytowskiego Urzędu Miejskiego przybliżyła Teresa Cieplik,
  • Bogdana Główczeskiego – muzyka oraz nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie, wspominała Anna Gostkowska,
  • Krystynę Dubielską - nauczycielkę z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Bytowie, przedstawiła Jolanta Obracht-Prondzyńska,
  • Antoniego Kleina - organistę, wspominała Irena Swiontek Brzezińska,
  • Rossa Catlina - lektora języka angielskiego, o którym mówił Daniel Chałupa.

Ewelina Kluczewska i Dawid Trzeciński zadbali o oprawę muzyczną. Natomiast Jarosław Juchniewicz wraz z Jerzym Koncikiem podzielili się swoją poetycką twórczością.

Inicjatorem wydarzenia był profesor Cezary Obracht-Prondzyński.

Współorganizatorami: Biblioteka Miejska w Bytowie, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie oraz Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie