SPOTKANIE Z RAFAŁEM WITKIEM

18 listopada 2023, 10:48

O czapce, co Indze mózg wyżarła...

i inne opowiadania tworzyliśmy podczas spotkania z autorem książek dla dzieci – Rafałem Witkiem.

Najpierw chciał być marynarzem, później piłkarzem. Ostatecznie został…pisarzem!  Największy polski twórca dla dzieci odwiedził naszą Bibliotekę. Największy nie tylko ze względu na swój wzrost. Rafał Witek - pisarz i poeta, twórca czytanek i materiałów do edukacji wczesnoszkolnej spotkał się w czwartek, 16 listopada, z uczniami klas pierwszych i opowiedział im o swoim niezwykłym zawodzie.

Dzieci dowiedziały się jak rozpocząć przygodę z pisaniem książek oraz poznały różne rodzaje gatunków literackich. Kiedy już zgłębiły tajniki warsztatu, przystąpiły do wspólnego tworzenia własnej opowieści.

Jej bohaterką została Inga, która bardzo nie lubiła nosić czapki. O tym, co było dalej zdecydowali uczniowie. Niesamowicie kreatywne pomysły na fabułę sprawiły, że powstała niezwykła opowieść o tym, że dzieci też czasem miewają rację. I że nikt do noszenia czapki nie może ich zmusić!

Oczywiście najważniejszym i zazwyczaj najzabawniejszym punktem każdego spotkania z dziećmi jest moment, w którym mogą one zadawać pytania naszym gościom. Tak było i tym razem. Mali uczestnicy byli żywo zainteresowani odpowiedziami Rafała. Nic dziwnego, bo były one równie ciekawe, co jego książki.

Dziękujemy za fantastyczne spotkanie!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie