ZAKODOWANE FERIE Z GENIBOTEM

03 lutego 2024, 11:41

Co to jest kodowanie?
Czy do kodowania potrzebny jest Internet?

Jak nauczyć robota grać wybraną przez nas melodię?

Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się podczas feryjnych zajęć w Bibliotece.
Piątek (2 lutego) upłynął nam na kodowaniu naszych nowych robotów edukacyjnych – Genibotów.

W pierwszej części spotkania zajęliśmy się kodowaniem OFFLINE i na specjalnej kodowanie na dywanie stworzyliśmy kształty sanek oraz walentynkowego serca.

Później przystąpiliśmy już do pracy z naszymi robotami. Po zapoznaniu się z podstawowymi komendami i kodami, udało nam się zaprogramować urządzenia tak, by narysowały na kartce figury geometryczne takie jak – kółko, kwadrat i trójkąt.

Następnie wspólnie odegraliśmy gamę. Szło nam tak dobrze, że na zakończenie spotkania nasze Geniboty zagrały melodię „Wlazł kotek na płotek”.

Podczas zajęć działaliśmy w parach lub grupach 3-osobowych, a także wykonaliśmy kilka zadań wykorzystując pracę zespołową.

W przyszłym tygodniu w piątek zajmiemy się kodowaniem innych robotów – Ozobotów.

Już teraz zapraszamy!