DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

07 lutego 2024, 11:14

Zajęcia z programowania Photonów

Podczas wtorkowych (6 lutego 2024) zajęć dla dzieci wspólnie rozmawialiśmy o najważniejszych zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.

To już kolejny rok kiedy Biblioteka Miejska w Bytowie włącza się w obchody międzynarodowego święta jakim jest Dzień Bezpiecznego Internetu 2024.

W pierwszym spotkaniu na ten temat pomogły nam roboty edukacyjne Photon. Dzieci rozwiązywały quiz z pytaniami, a następnie programowały robota tak, by odnalazł na macie prawidłową odpowiedź. Często musiały przy tym pokonać klockowy labirynt, innym razem rozegrać mecz piłki nożnej.

Dzięki temu poznaliśmy najważniejsze zasady poruszania się w wirtualnym świecie.

Kolejne biblioteczne działania związane z DBI 2024 już wkrótce!