DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

12 lutego 2024, 09:42

Seniorzy bezpieczni w sieci

Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu na czwartkowe zajęcia z Seniorami przygotowaliśmy test wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z sieci.

Wykorzystaliśmy do tego aplikację Kahoot, która nie tylko pozwoliła nam na wyświetlanie pytań i odpowiedzi, ale także na śledzenie wyników na żywo! Dzięki temu na spotkaniu pojawiła się nutka rywalizacji, ale także i niezwykłe skupienie. Każdy chciał wypaść jak najlepiej.

Pytaliśmy m.in. o to czym jest spam, na co zwracać uwagę przy pobieraniu nowych aplikacji oraz dlaczego w sieci nie powinniśmy udostępniać swoich wrażliwych danych.

Nasi Seniorzy wiedzą już także jak odróżnić rzetelną informację, od sensacyjnego clickbaitu oraz co zrobić z e-mailem pochodzącego z nieznanego źródła.

Nauka nie idzie w las, bo nasi Seniorzy wypadli rewelacyjnie!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie