"MIĘDZY KROPLAMI"

19 lutego 2024, 10:34

Promocja tomiku przy pełnej widowni

To już ponad dwa lata odkąd członkowie Klubu Literackiego WERS spotykają się w naszej Bibliotece. Efektem tej współpracy są nie tylko liczne publikacje, ale także spotkania autorskie z poetami i poetkami, którzy prezentują swoje dzieła szerokiemu gronu odbiorców.

Po Andrzeju Waszkiewiczu, Jarosławie Juchniewiczu i Jerzym Konciku swój wieczór poetycki miała u nas

Aldona Peplińska.

W piątek 16 lutego na promocję jej najnowszego – już siódmego – tomiku wierszy licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i okolic.

W rozmowie z prowadzącym spotkanie Jarosławem Juchniewiczem poetka opowiedziała o początkach przygody z pisaniem. Zdradziła również tajniki swojego warsztatu, choć jak sama podkreśliła – nie ma recepty na każdy tekst.

Wspomniała o ogromnym zamiłowaniu do regionalizmu i tradycji, które znajdują odzwierciedlenie w słowach przelanych na papier. Jej utwory pełne metafor, malują obrazy wsi pełnej sielskości, tętniącej życiem i kolorami. Warto zaznaczyć, że motto książki to właśnie wiersz „Na Wsi” autorstwa ks. Jana Twardowskiego.

Niemniej cały tomik podzielony został na 5 rozdziałów, wśród których znalazły się także te bardziej poruszające utwory. Kilka z nich mieliśmy okazję usłyszeć podczas spotkania. Niektóre z nich wzbudziły prawdziwe wzruszenie na twarzach uczestników.

Wieczór pełen emocji i wrażeń zakończyły wspólne zdjęcia i rozmowy z autorką.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie