MOJA BIBLIOTEKA

22 lutego 2024, 10:59

Przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej

Z radością informujemy, że nasza Biblioteka dostała się do projektu „𝙈𝙤𝙟𝙖 𝙗𝙞𝙗𝙡𝙞𝙤𝙩𝙚𝙠𝙖: 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙨𝙩𝙧𝙯𝙚𝙣́ 𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯𝙮 𝙞 𝙧𝙤𝙯𝙢𝙤𝙬𝙮 𝙤 𝙐𝙣𝙞𝙞 𝙀𝙪𝙧𝙤𝙥𝙚𝙟𝙨𝙠𝙞𝙚𝙟”. Wśród 64 złożonych wniosków, wybranych zostało jedynie 12.

Bardzo dziękujemy Fundacji Civis Polonus za wyróżnienie!

W 2024r. przypada 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Czekają nas także wybory do Parlamentu Europejskiego. Biorąc udział w projekcie stworzymy okazję do refleksji i wspomnień, jak zmieniła się nasza społeczność przez 20 lat członkostwa w Unii Europejskiej.

Zorganizujemy spotkania z mieszkańcami na aktualne tematy europejskie z udziałem m.in. ekspertów sieci Team Europe Direct oraz lekcje biblioteczne na temat źródeł aktualnej i rzetelnej wiedzy o Unii Europejskiej. Dodatkowo w Bibliotece pojawi kącik europejski z aktualnymi, interesującymi materiałami i publikacjami.

Projekt napisała bibliotekarka Ewelina Fabjan.