PROJEKT "MOJA BIBLIOTEKA: PRZESTRZEŃ WIEDZY I ROZMOWY O UNII EUROPEJSKIEJ"

19 czerwca 2024, 10:36

Co się zmieniło, a co się jeszcze zmieni?

W poniedziałek odbyło się spotkanie z dr. Aleksandrą Borowicz „20 lecie Unii Europejskiej w Polsce”. Podczas poprzedniego wykładu omówiliśmy to jak ważnym jest korzystanie z prawa wyborczego. Tym razem, prowadząca wytłumaczyła nam jak wygląda procedura wstąpienia państwa do Unii oraz jakie warunki muszą spełnić państwa chcące do niej należeć.
Ważnym aspektem spotkania było pokazanie efektów członkostwa w Unii oraz przedstawienie wciąż rosnących wskaźników statystycznych.
Najważniejszymi efektami członkostwa Polski w Unii Europejskiej:
-aspekty społeczne, między innymi migracja w strefie Schengen,
-aspekty polityczne, takie jak zwiększony wzrost gospodarczy
-aspekty ekonomiczne wiążące się z handlem międzynarodowym
Podczas spotkania ekspertka z Team Europe przedstawiła nam wiele przydatnych ciekawostek na temat statystyk, które z roku na rok wzrastają. Po wykładzie padło wiele pytań dotyczących 20-lecia Polski w Unii Europejskiej, na które prelegentka odpowiedziała.
___________________________________________
Projekt Przedstawicielstwa Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus