SPOTKANIE AUTORSKIE Z DR. TOMASZEM GLINIECKIM

20 czerwca 2024, 15:39

Historia wyzwolenia Pomorza w pigułce

W środę w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z dr. Tomaszem Glinieckim promujące książki "Gdańsk ’45. DZIAŁANIA ZBROJNE” i „Gdańsk ’45. PROPAGANDA”. Autor od lat pasjonuje się historią i zgłębia tematykę działań wojennych w swoim mieście rodzinnym – Elblągu – jak i na Pomorzu.
Podczas wykładu zobaczyliśmy mapy operacyjne wtargnięcia przez Sowietów na ziemię bytowskie i okolice. Autor omówił również propagandę występującą po dwóch stronach konfliktu: niemieckiej i sowieckiej. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się też czym jest teatr wojny – propagandą i zakłamaniem rzeczywistości pokazanej w dokumentacji fotograficznej przez wojska sowieckie.
Materiały wykorzystane podczas pisania książki to bogate źródła poradzieckie, które opisują „wyzwolenie” Pomorza z rąk oprawców.
𝑂𝑏𝑦𝑠́𝑚𝑦 𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑙𝑖 𝑡𝑜 𝑐𝑜 𝑏𝑦ł𝑜 𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑𝑎̨
Tymi słowami zakończyliśmy spotkanie z dr. Tomaszem Glinieckim dotyczącym promocji książek.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.