WARSZTATY MALARSKIE DLA SENIORÓW

20 czerwca 2024, 15:51

Martwa natura ożywa na płótnie!

Trzecie spotkanie z cyklu CzwARTkowe inspiracje malarskie dla seniorów za nami! Tym razem tematem przewodnim była martwa natura.
Uczestniczki pod kierunkiem instruktorek Ireny Grzywnowicz i Alicji Kiedrowskiej uczyły się kompozycji i doboru kolorów, a także doskonaliły swoje umiejętności malarskie. Panie rozpoczęły od szkicu ołówkiem, by później prawie całkowicie go wymazać, a na to nałożyć farbę. Niektóre seniorki zaczęły od tła, a inne od elementów na pierwszym planie - w zależności od wizji "od ogółu do szczegółu" bądź na odwrót.
Atmosfera była cudowna - pełna skupienia, ale i radosnego tworzenia. Seniorki z zaangażowaniem oddawały na swoich płótnach piękno otaczających nas przedmiotów, tworząc niepowtarzalne dzieła sztuki.
Te i pozostałe prace będzie można podziwiać w galerii "Korytarz Sztuki", prowadzącej do Pracowni Orange.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.