XXIII KONFERENCJA KASZUBOZNAWCZA

24 września 2024, 09:15

Dyskusyjny Klub Książki w terenie

To było pierwsze wyjazdowe spotkanie naszego klubu! Tym razem, zamiast w zamkowych murach, uczestniczki wybrały się do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie na XXIII Konferencję Kaszuboznawczą „Kobiety-animatorki na Kaszubach i Pomorzu”.

Członkinie wzięły udział w otarciu wystawy pt. „Kaszubski ogród” Mayry Wojciechowicz – artystki i aktywistki ekologicznej, która stworzyła jedyne w swoim rodzaju roślinne mandale.

Później nadszedł czas na wspólne czytanie twórczości Władysławy Knosały – „Była nas gromadka spora” i „Utrwalić pamięć”. Goście zapoznali się z biografią autorki, a następnie z fragmentami jej dzieł.