MALOWANIE PIĘKNYCH BUDYNKÓW BYTOWA

24 września 2024, 09:19

CzwARTtkowe inspiracje malarskie

Podczas naszego czwartkowego spotkania, przeniosłyśmy się w fascynujący świat malarstwa architektonicznego. Z paletą barw akwarelowych w dłoni, uczestniczki z zapałem oddawały się tworzeniu malarskich interpretacji budynków.

Dzięki instruktorce Alicji Kiedrowskiej, uczestniczki miały okazję zgłębić tajemnice perspektywy, tej niezwykłej techniki, która pozwala przenieść trójwymiarową rzeczywistość na płaską powierzchnię papieru. Krok po kroku, pod okiem doświadczonej mentorki, uczestniczki odkrywały, jak za pomocą linii i światłocienia nadać swoim pracom głębię i przestrzenność.

Delikatne pociągnięcia pędzla, lawowanie, czy subtelne przejścia tonalne – każda z uczestniczek stworzyła unikalne dzieło. Większość zdecydowała się na malowane naszego pięknego, monumentalnego zamku, a niektóre z Pań zdecydowały się na zupełnie coś innego. Jedna odtworzyła most kolejowy w Bytowie, a druga most na Trakcie Młyńskim.

Atmosfera podczas zajęć była niezwykle twórcza i inspirująca. Każda z nas znalazła w malarstwie akwarelą sposób na wyrażenie swojej wrażliwości i pasji.