POCZTÓWKI Z BYTOWA DO WINONY

02 października 2024, 15:34

Pozdrowienia z Bytowa

26 września obchodziliśmy święto naszego miasta partnerskiego – Winony, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 postanowiliśmy przygotować wyjątkowe pocztówki. Dzieci z zapałem i kreatywnością ozdabiały kartki, wykorzystując kredki, klej oraz przygotowane przez bibliotekarki elementy graficzne nawiązujące do herbu Bytowa i kaszubskich haftów. Młodzi artyści z wielką starannością przerysowywali najpiękniejsze zakątki naszego miasta, takie jak Kościół Świętej Katarzyny, zamek krzyżacki czy Cerkiew Świętego Jerzego. Nie zabrakło również ulubionych miejsc uczniów.
Wykonane pocztówki trafią do zaprzyjaźnionej biblioteki w Winonie. To jednak dopiero początek naszej wymiany. 8 listopada w Winonie obchodzony będzie Dzień Bytowa, podczas którego dzieci z naszego miasta partnerskiego również przygotują pocztówki i wyślą je do nas.