Licznik odwiedziń: 2201880

Mamy Pracownię Orange! Pierwsze miejsce w województwie! Pierwsze miejsce w Polsce!

29 października 2017, 09:31

26 października 2017 roku Fundacja Orange opublikowała ostateczne wyniki głosowania na Pracownie Orange. O tym, że nowa Pracownia powstanie właśnie w Bytowie zadecydowali sami mieszkańcy, którzy z ogromnym zaangażowaniem przez ponad 2,5 tygodnia głosowali w plebiscycie internautów na pomysł zgłoszony przez Grupę Inicjatywną.

Projekt Biblioteki Miejskiej w Bytowie znalazł się wśród 26 laureatów. Uzyskał 20 353 głosy i tym sposobem zajął pierwsze miejsce w województwie pomorskim i całej Polsce.

Aby znaleźć się w gronie laureatów grupy inicjatywne musiały zwycięsko przejść przez 2 etapy programu. W ramach pierwszego etapu, który trwał do połowy września, zespoły z miejscowości liczących mniej niż 40 tysięcy mieszkańców zgłaszały pomysły na Pracownię dla swojej okolicy. Następnie, spośród nadesłanych zgłoszeń, komisja złożona z przedstawicieli partnerów programu wybrała 63, które przedstawiły najciekawszą i najbardziej różnorodną ofertę zajęć dla wszystkich grup społecznych ze swojej okolicy. Wyłonione w ten sposób lokalizacje zostały zakwalifikowane do kolejnego, decydującego etapu, którym był plebiscyt internautów. Od 4 do 20 października wszystkie miejscowości z ogromnym zaangażowaniem rywalizowały o głosy. Zadaniem grup inicjatywnych było zmobilizowanie jak największej liczby osób, by oddawały głosy na ich pomysł na Pracownię.

Teraz reprezentanci finalnej "26" otrzymają darmowe, otwarte dla wszystkich mieszańców świetlice. Wszystkie nowe pracownie Fundacja Orange wyposaży w meble i nowoczesny sprzęt multimedialny o łącznej wartości 30 000 zł: komputery, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę PlayStation 4 z zestawem gier i drukarkę. Ponadto liderzy zwycięskich grup przez dwa lata będą aktywnie wspierani przez Fundację w realizowaniu swoich pomysłów na zajęcia dla wszystkich mieszkańców swojej okolicy.

To oficjalna decyzja: Bytów zdobywa Pracownię Orange dla swojej miejscowości!
Oficjalnie przywitano nas na pokładzie ORANGE. Od teraz wspólnie będziemy wyzwalać energię i kreatywność w Bytowie. Teraz razem będziemy zmieniać świat na lepsze!