Jacek Prądziński laureatem LISTY 100

06 grudnia 2018, 18:28

Kilkadziesiąt osób, wyróżnionych wpisaniem na LISTĘ 100 zostało uhonorowanych podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie 23 listopada 2018 roku.

LISTA 100  obejmuje osoby zgłoszone przez środowisko Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych,  które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podniesienia umiejętności cyfrowych obywateli.

W zaszczytnym gronie 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce znalazł się bytowiak  Jacek Prądziński – kustosz Działu dla Czytelników Dorosłych, kierownik bytowskiej Pracowni Orange. To nie tylko ogromne wyróżnienie dla naszego pracownika, ale także dla bytowskiej Biblioteki i Bytowa.

Wyróżnienie poprzez umieszczenie na „Liście 100” jest przyznawane osobom indywidualnym za wyróżniającą się działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Wkład ten może się przejawiać m.in., poprzez działalność  edukacyjną, popularyzatorską, badawczą, analityczną, organizacyjną, wspieranie rzeczowe i finansowe projektów, opracowywanie polityk publicznych z zakresie rozwoju umiejętności cyfrowych.

Po powitaniu przez Włodzimierza Macińskiego, Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego, uczestnicy mogli się zapoznać z informacjami na temat LISTY 100. Gościem honorowym uroczystości był Dyrektor Generalny DG Connect Komisji Europejskiej Roberto Viola. W krótkim wystąpieniu nawiązał do 70-lecia polskiej informatyki, podkreślił wagę umiejętności cyfrowych i pogratulował wszystkim osobom wymienionym na LIŚCIE 100. Skomentował także wyniki wskaźnika rozwoju cyfrowego DESI 2108, które zostały przedstawione w prezentacji video przygotowanej przez Instytut Spraw Publicznych i Szerokie Porozumienie dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.

Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych  powołane zostało pod patronatem Prezydenta RP z inicjatywy Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Lidera Cyfryzacji. Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych to nieformalne zrzeszenie instytucji, organizacji i firm, które dobrowolnie działają na rzecz inspirowania i wspierania powszechnej edukacji cyfrowej oraz efektywnego wykorzystywania technologii.

Jacek Prądziński laureatem LISTY 100