Edycja 2018/2019 w liczbach

19 czerwca 2019, 13:21

CYFROWE UMIEJĘTNOŚCI = NOWE MOŻLIWOŚCI,

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA TWOJEJ BIBLIOTEKI

Szkolenia ICT dla bibliotekarzy powiatu bytowskiego...

Innowacyjne działanie! Jedyne takie w regionie!

Wraz zakończeniem roku szkolnego dobiegła końca trzecia edycja cyklicznych szkoleń z zakresu nowych technologii dla bibliotekarek i bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego.

Edycja 2018/2019 to:

4 bloki tematyczne
6 spotkań
54 uczestników

Łącznie w III edycji odbyło się 6 spotkań:

• 14.09.2018 r. – Prezentacje multimedialne w pracy bibliotekarza - praca w programie PowerPoint – cz. I (10 bibliotekarzy z 7 bibliotek)
  • 15.10.2018 r. – Prezentacje multimedialne w pracy bibliotekarza - praca w programie PowerPoint – cz. II (9 bibliotekarzy z 7 bibliotek)
  • 13.11.2018 r. – Prezentacje multimedialne w pracy bibliotekarza - praca w programie PowerPoint – cz. III (7 bibliotekarzy z 6 bibliotek)
  • 03.12.2018 r. – Programowanie z robotem edukacyjnym PHOTON (9 bibliotekarzy z 8 bibliotek)
  • 29.01.2019 r. – Aplikacje do quizów i ankiet na żywo (9 bibliotekarzy z 5 bibliotek)
  • 25.03.2019 r. – Obliczenia statystyczne w arkuszu kalkulacyjnym (10 bibliotekarzy z 5 bibliotek)

Inauguracyjne szkolenie w ramach współpracy pomiędzy Biblioteką Miejską w Bytowie a Mobilnym Doradcą Sektora 3.0 odbyło się 9 grudnia 2016 roku. Nikt wówczas nie przypuszczał, że w będzie początkiem cyklicznych warsztatów. Od tego spotkania dużo się pozmieniało, przede wszystkim zmieniło się miejsce szkoleń. Od lutego 2018 roku stałym miejscem spotkań jest Pracownia Orange.

Szkolenia z zakresu ICT dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego to stały element działalności Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Pracowni OrangeW ramach oferty dla bibliotekarzy z terenu powiatu odbywają się szkolenia z zakresu:

• nowe technologie w promocji biblioteki,
  • nowe technologie w zarządzaniu biblioteką,
  • nowe technologie w marketingu biblioteki.

Ponadto zapewniamy:

• pomoc w diagnozie problemów i potrzeb biblioteki,
  • doradztwo w zakresie tworzenia strategii wykorzystywania technologii.

Warsztaty prowadzi Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Sektora 3.0. Mobilny Doradca – to ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z zakresu ICT, który działa w ramach Sektora 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Mobilny Doradca to konsultant, specjalista, który oferuje wsparcie organizacjom pozarządowym oraz innym podmiotom np. bibliotekom, domom kultury itp. w zakresie wykorzystania oraz rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wsparcie udzielane przez Mobilnego Doradcę nie jest jednorazowe, lecz wpisuje się w proces długofalowego doradztwa. Pomoc Mobilnego Doradcy dedykowana jest przede wszystkim małym organizacjom i podmiotom, których nie stać na zatrudnienie informatyków lub doradców technologicznych. Jest on neutralnym konsultantem i nie reprezentuje żadnych grup interesu. Organizowane przez niego szkolenia oraz doradztwo jest całkowicie bezpłatne.