Podsumowanie roku akademickiego 2018/2019

08 lipca 2019, 16:43

4 lipca 2019 roku wyjazdem studyjnym do Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie zakończyli rok akademicki 2018/2019.

Dla drugiej edycji bytowskiego UTW rok akademicki był wyjątkowo krótki, jego inauguracja miała miejsce w kwietniu 2019 roku. Mimo trwającej niecały semestr edukacji, studenci trzeciego wieku nie mieli czasu na nudę.

Łącznie odbyło się 16 spotkań w ramach 6 sekcji i wykładów ogólnych, średnio dwa spotkania w tygodniu.

W roku akademickim 2018/2019 zrealizowano:

Godziny

Sekcja geograficzna „Klub Seniora Podróżnika” – kształcenie umiejętności organizowania imprez turystycznych. Nabycie wiedzy o walorach turystyczno-krajoznawczych Polski.

13,5

Sekcja historyczna „100 lat – Niepodległa” – nabycie wiedzy z zakresu historii związanej z dziejami Polski nawiązującymi do 100-lecia odzyskania niepodległości.

2

9

Sekcja kosmetologiczna „Fitokosmetologia” – zajęcia laboratoryjne, badanie właściwości roślin i zastosowanie ich w kosmetologii.  Promowanie ekologicznego stylu życia.

6

Sekcja liderów „Szkoła liderów” – kształcenie kompetencji społecznych, przygotowanie do pracy w wolontariacie.

4,5

Sekcja prozdrowotna „Zdrowy Senior – dodać lat życia” – przygotowanie do prowadzenia prozdrowotnego stylu życia.

6,5

Sekcja teatralna „Wejść na scenę” – cykl wykładów i zajęć warsztatowych o teatrze.

13,5

Wykłady ogólne „Encyklopedia nauk” – wykłady z różnych dziedzin nauki.

10

16

63

Ze względu na sporą ilość zaplanowanych spotkań do końca roku 2019, semestr zimowy roku akademickiego 2019/2020 zainaugurowany zostanie już 10.09.2019 roku, spotkaniem w ramach sekcji teatralnej. We wrześniu odbędą się także aż trzy wyjazdy studyjne do Wydziału Nauk o Zdrowiu (sekcja prozdrowotna „Zdrowy Senior – dodać lat życia”).  Początek nowego roku akademickiego dla słuchaczy bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie bardzo intensywny. Do końca roku kalendarzowego studenci trzeciego wieku spotkają się 32 razy.

Zaplanowane spotkania do końca grudnia 2019 roku:

Godziny

22,5

6

27

18,5

22,5

Wykłady ogólne „Encyklopedia nauk” – wykłady z różnych dziedzin nauki

10

20

32

124

Zajęcia odbywają się w ramach Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”. Projektu realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki, Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Celem Projektu jest podniesienie kompetencji osób w wieku 50+, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Słupsku, Ustce, Bytowie i Człuchowie. Projekt realizowany będzie do 28.02.2021 roku.

Sekcja geograficzna „Klub Seniora Podróżnika”

Sekcja historyczna „100 lat – Niepodległa”

Sekcja kosmetologiczna „Fitokosmetologia”

Sekcja liderów „Szkoła liderów”