Narodowe Czytanie 2019

10 września 2019, 10:26

Wrześniową tradycją stała się już coroczna akcja Narodowe Czytanie, podczas której pod patronatem Prezydenta RP w całej Polsce odbywają się spotkania poświęcone wspólnej lekturze wybranego arcydzieła literatury polskiej. Czytaliśmy już powieści, dramaty, jak „Wesele”. Tym razem przeczytaliśmy nowele reprezentujące różne style i różny język. Nowele, które uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

7 września 2019 roku w wyjątkowej scenerii zamkowych murów, pośród duchów historii, pochyliliśmy się nad fragmentami ośmiu nowel, których liczba nawiązywała do 8. edycji ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Przygotowana dekoracja pozwoliła przenieść się zgromadzonym gościom w świat bliski bohaterom nowel. Dodatkową atrakcją były specjalnie uszyte przez pracowników Biblioteki historyczne stroje. Spotkanie rozpoczęła Bożena Mazur, dyrektor Biblioteki Miejskiej, która zapoznała wszystkich z przesłaniem Prezydenta RP skierowanym do organizatorów i uczestników tegorocznego Narodowego Czytania.

strona:   Poprzednia strona 1    2