Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” – wykład

30 września 2019, 16:42

Tydzień przed gminnymi eliminacjami II Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza, seniorzy z Gminy Bytów wzięli udział w wykładzie przygotowującym do lokalnego konkursu.

Wykład odbył się 30 września 2019 roku w sali audytoryjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie. Zagadnienia tematyczne pod kierunkiem dr Małgorzaty Ryś-Kiełtyki, omówili uczniowie klasy II d Liceum Ogólnokształcącego.

Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata

28 września 2019, 17:30

Po raz piąty jednym z prelegentów, tym razem już  VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej poświęconej ekologii informacji pod hasłem "Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata", był mgr Jacek Prądziński, kustosz Biblioteki Miejskiej w Bytowie. Po raz kolejny reprezentował także bytowską Pracownię Orange.

Konferencja odbyła się 27 września 2019 roku w Auli Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Goście z Energodaru na Ukrainie

20 września 2019, 12:51

11 września Bibliotekę Miejską w Bytowie odwiedziły dzieci i młodzież z Klubu Kultury Polskiej im. Henryka Sienkiewicza w Energodarze na Ukrainie.

Goście zwiedzili bibliotekę i poznali szczegółowo księgozbiór i zasady funkcjonowania Oddziału dla Dzieci bytowskiej książnicy.

Narodowe Czytanie 2019

10 września 2019, 10:26

Wrześniową tradycją stała się już coroczna akcja Narodowe Czytanie, podczas której pod patronatem Prezydenta RP w całej Polsce odbywają się spotkania poświęcone wspólnej lekturze wybranego arcydzieła literatury polskiej. Czytaliśmy już powieści, dramaty, jak „Wesele”. Tym razem przeczytaliśmy nowele reprezentujące różne style i różny język. Nowele, które uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

7 września 2019 roku w wyjątkowej scenerii zamkowych murów, pośród duchów historii, pochyliliśmy się nad fragmentami ośmiu nowel, których liczba nawiązywała do 8. edycji ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Przygotowana dekoracja pozwoliła przenieść się zgromadzonym gościom w świat bliski bohaterom nowel. Dodatkową atrakcją były specjalnie uszyte przez pracowników Biblioteki historyczne stroje. Spotkanie rozpoczęła Bożena Mazur, dyrektor Biblioteki Miejskiej, która zapoznała wszystkich z przesłaniem Prezydenta RP skierowanym do organizatorów i uczestników tegorocznego Narodowego Czytania.

Wakacje w bibliotece

16 września 2019, 09:42

W okresie letnich wakacji w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej odbywały się zajęcia dla dzieci, wspomagające rozwój logicznego myślenia, rozwijające wyobraźnię oraz inspirujące  młodych ludzi do realizacji własnych twórczych pomysłów.

W czasie wakacji odbyło się 9 spotkań, w których udział wzięło 61 osób.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2019

28 czerwca 2019, 08:37

27 czerwca 2019 roku w ramach zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowaliśmy wyjazd do Muzeum Stutthof w Sztutowie - niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1939-1945). Sztutowo to wyjątkowe miejsce. To tutaj w 1939 roku powstał obóz, który stał się miejscem kaźni najpierw Polaków z terenu Wolnego Miasta Gdańska, Pomorza, a z czasem dla ludzi praktycznie z całej Europy. To także pierwszy obóz koncentracyjny, który powstał na terenie dzisiejszego państwa polskiego. Splotły się w nim losy ok. 110 tys. więźniów z całej Europy, z których, według szacunków, 65 tys. poniosło śmierć.

Głównym celem edukacyjnej wycieczki było powstałe w 1962 roku Państwowe Muzeum Stutthof, obejmujące zachowaną część budynków i wyposażenia. Prowadzi ono między innymi badania dziejów obozu, jego eksterminacyjnych funkcji oraz miejsca Stutthofu w systemie hitlerowskich obozów zagłady.

Jak nie czytam, jak czytam

28 czerwca 2019, 15:28

7 czerwca o 10.00 Biblioteka Miejska Oddział dla Dzieci, wziął udział w ogólnopolskiej akcji ”Jak nie czytam, jak czytam”.

Po raz czwarty miesięcznik Biblioteka w Szkole, zorganizowała akcję mającą na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W akcji co roku bierze udział ponad 400 tysięcy uczniów z ponad 2 tysięcy bibliotek.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    Następna strona