Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Nasz Instagram

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Lekcje biblioteczne

POZNAJEMY CIEKAWE KSIĄŻKI

13 maja 2024, 13:24

𝐎𝐭𝐰𝐢𝐞𝐫𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐫𝐨́𝐭 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲𝐜𝐡

Grupa Sikorek ze Słonecznego Przedszkola Językowego oraz grupy Tęczowa i Miętowa z Przedszkola Montessori odwiedziła naszą bibliotekę. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci oglądały książki polecane przez bibliotekarki.

Nie były to jednak zwykłe, typowe książki, a opowiastki interaktywne w których można usłyszeć dźwięki. Każda z grup wysłuchała innej bajki grupa Sikorek wysłuchała bajki Kamishibai o Calineczce, grupa Tęczowa Jaś i Magiczna Fasola. Natomiast grupa Miętowa wysłuchała interaktywnego Czerwonego Kapturka.

Poznaliśmy też serię Piżamorama przypominającą bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Bibliotekarki pokazały najbardziej popularne wśród najmłoszych czytelników książki z okienkami. Otwieranie ich czy przesuwanie palcem po egzemplarzu książki pozwala na rozwinięcie małej motoryki i sensoryczną zabawę.
Dzięki lekcjom bibliotecznym otwieramy drzwi nowym, małym czytelnikom i zachęcamy ich do częstego odwiedzania naszej książnicy.

MALI PATRIOCI

02 maja 2024, 14:36

Warsztaty z okazji świąt państwowych

Za nami cykl warsztatów patriotycznych dla naszych najmłodszych Czytelników.

W ciągu dwóch intensywnych dni odwiedziły nas aż trzy grupy przedszkolne, a czwarta zawitała do naszej Filii przy ul. Zwycięstwa.

Podczas zajęć wykorzystaliśmy różnorodne metody dydaktyczne – od tradycyjnej pracy z książką, poprzez interaktywne gry i zabawy, warsztaty plastyczne, aż do uwielbianej przez maluchy nauki programowania i kodowania robotów.

Edukacja patriotyczna to bardzo ważny aspekt w wychowaniu każdego dziecka i zaczyna się już na etapie przedszkola. Dzieci bardzo często nie do końca rozumieją znaczenia słów „ojczyzna” czy „patriotyzm”.

Dlatego podczas zajęć małymi krokami rozbudzamy w uczestnikach szacunek do naszego kraju. W przystępny sposób uczymy się historii, rozmawiamy o polskich legendach i symbolach narodowych. Wyjaśniamy znaczenie barw naszej flagi i niejednokrotnie szlifujemy znajomość „Mazurka Dąbrowskiego”.

ROBOTYCZNE ZAJĘCIA

15 kwietnia 2024, 17:15

Geniboty w akcji

Grupa z Przedszkola nr 2 w Bytowie spotkała się z naszymi robotami – Genibotami po raz pierwszy. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajkę „Jak zielona gąsienica stała się kolorowym motylem" i poznały funkcje robotów takie jak: wydawanie dźwięków, jeżdżenie, dodawanie i odejmowanie, a nawet tańczenie.

Poza tym w planie zajęć przewidzieliśmy nie tylko zabawę robotami, ale też kodowanie offline na macie oraz na tablicy interaktywnej. Zarówno na planszy jak i tablicy zakodowaliśmy kolorowe kwiaty.

Geniboty to interaktywne pomoce naukowe, dzięki którym dzieci wkraczają w poznawanie nowych technologii oraz uczą się poprzez nurt STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zabawa takim sprzętem rozwija kompetencje miękkie takie jak logiczne myślenie oraz kreatywność.

OSIEM MAŁYCH PLANET

09 kwietnia 2024, 12:16

𝙆𝙤𝙨𝙢𝙞𝙘𝙯𝙣𝙚 𝙯𝙖𝙟𝙚̨𝙘𝙞𝙖
Biedroneczki oraz Króliczki z Przedszkola nr 1 Bytowie odwiedziły naszą książnicę i uczestniczyły w zajęciach o kosmosie.
Podczas zajęć przeczytaliśmy bajkę „Osiem małych planet” Chrisa Ferriego o ciałach niebieskich w Układzie Słonecznym. Bibliotekarki przedstawiły również fakty o otaczającym nas wszechświecie. Dzieci odpowiadały również na pytania dotyczące kosmosu.
Każdy z uczestników pokolorował obrazek z kosmitą, planetą bądź astronautą, a my pomogłyśmy je ożywić przy pomocy aplikacji Quiver. Jest to aplikacja dzięki, której zwykłe obrazki ożywają, używając technologii AR (Augmented reality).
Kolorowanie nie było jedynym elementem zajęć, ponieważ część zajęć przeistoczyła się w zajęcia ruchowe, gdzie skacząc i udając startującą rakietę, próbowaliśmy złapać gwiazdy z nieba.

WIOSENNE KODOWANIE W FILII

09 kwietnia 2024, 12:12

W piątek, 5 kwietnia, grupa „Orzełki” ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie wzięła udział w warsztatach kodowania robotów 🔴🟢🔵⚫️

Podczas zajęć wykorzystaliśmy Ozoboty oraz drewniane puzzle AR (rozszerzona rzeczywistość).
6-latki mogły nie tylko zobaczyć jak wyglądają rośliny, zwierzęta i inne otaczające nas obiekty, ale mogły również usłyszeć jakie wydają dźwięki.
Dzięki nim nauka programowania stała się jeszcze prostsza i bardziej wartościowa.

W KRAINIE PTAKÓW I MOTYLI

22 marca 2024, 12:44

14 marca obchodziliśmy Dzień Motyla, a 1 kwietnia będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Ptaków.

Z tej okazji naszą biblioteczną Filię odwiedziła grupa „Orzełki” ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie 😊

Dzieci dowiedziały się jaką rolę w przyrodzie spełniają nasi mali skrzydlaci przyjaciele. Przedszkolaki wysłuchały śpiewu różnych gatunków ptaków, a później same próbowały naśladować ich odgłosy

🎶🎵🦉🦤🦩🐦🦅

Poznały także wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Nasze ptaki”, a na zakończenie wykonały pracę plastyczną związaną z tematem zajęć 🎨🖼

LEKCJE PEŁNE WRAŻEŃ

13 marca 2024, 10:42

Nowe technologie w Bibliotece

Pierwsza wizyta w Bibliotece to bardzo ważny moment dla każdego malucha. Aby urozmaić lekcje wprowadzające, podczas zajęć bardzo często wykorzystujemy różnego rodzaju pomoce dydaktyczne – w tym nowe technologie.

We wtorek 5 marca odwiedziła nas grupa „Misie” z Przedszkola nr 2 w Bytowie. 5 latki poznały roboty Genibot i świetnie bawiły się podczas kodowania offline.

W piątek 8 marca zaprosiliśmy do siebie „Motylki” z Przedszkola nr 1 w Bytowie. Dzieci starannie pokolorowały swoje obrazki, które następnie ożyły dzięki aplikacji Quiver (rozszerzona rzeczywistość AR)

Na obu spotkaniach wykorzystaliśmy także nasz interaktywny monitor, który doskonale sprawdził się do przeprowadzenia quizu o postaciach z bajek.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

strona:    1    2    3    4    5    6    Następna strona