Lekcje biblioteczne

LEKCJE PEŁNE WRAŻEŃ

13 marca 2024, 10:42

Nowe technologie w Bibliotece

Pierwsza wizyta w Bibliotece to bardzo ważny moment dla każdego malucha. Aby urozmaić lekcje wprowadzające, podczas zajęć bardzo często wykorzystujemy różnego rodzaju pomoce dydaktyczne – w tym nowe technologie.

We wtorek 5 marca odwiedziła nas grupa „Misie” z Przedszkola nr 2 w Bytowie. 5 latki poznały roboty Genibot i świetnie bawiły się podczas kodowania offline.

W piątek 8 marca zaprosiliśmy do siebie „Motylki” z Przedszkola nr 1 w Bytowie. Dzieci starannie pokolorowały swoje obrazki, które następnie ożyły dzięki aplikacji Quiver (rozszerzona rzeczywistość AR)

Na obu spotkaniach wykorzystaliśmy także nasz interaktywny monitor, który doskonale sprawdził się do przeprowadzenia quizu o postaciach z bajek.

DZIEŃ DINOZAURA

28 lutego 2024, 11:52

...to doskonała okazja, by pogłębić wiedzę na temat tych prehistorycznych gadów.

I choć dinozaury wyginęły miliony lat temu, to dzisiaj pojawiły się w naszej Bibliotece!
Podczas wtorkowych zajęć Pracownia Orange zamieniła się w niesamowity Park Jurajski.
Grupa „Pszczółki” z Przedszkola nr 2 w Bytowie poznała mnóstwo ciekawostek na temat dinozaurów, a następnie rozwiązywała zagadki na naszym nowym interaktywnym ekranie. Dzieci poznały aż 8 różnych gatunków tych zwierząt.
Jednak największą atrakcją spotkania były niezwykłe kolorowanki 3D, które sprawiły, że nasze stegozaury, triceratopsy czy tyranozaury pojawiły się w Bibliotece. Żywe okazy zrobiły niemałe wrażenie na przedszkolakach.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

CZARNE, BIAŁE, SZAROBURE...

23 lutego 2024, 10:20

Dzień Kota w naszej Bibiotece!

Czy wiecie, że 17 lutego obchodzimy Dzień Kota? Z tej okazji w naszej Bibliotece rozmawialiśmy o naszych milusińskich.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Bytowie przyszły posłuchać bajki o Kocie w butach.

Później zabraliśmy się do programowania Ozobotów – najpierw za pomocą markerów, a potem wykorzystując puzzle. Przedszkolaki miały dużo frajdy z układania tras dla naszych robotów.

W SIECI BEZ STRACHU

20 lutego 2024, 10:20

𝗗𝘇𝗶𝗲ń 𝗕𝗲𝘇𝗽𝗶𝗲𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗜𝗻𝘁𝗲𝗿𝗻𝗲𝘁𝘂 𝟮𝟬𝟮𝟰
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 naszą Bibliotekę odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dzieci zwiedziły Oddział dla Dzieci, gdzie poznały po kolei wszystkie pomieszczenia: Wypożyczalnię, Salę Bajek i Pracownię Orange. Dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i jakie książki na nie czekają do wypożyczenia.
Później zapoznały się z materiałami edukacyjnymi, które w zabawny i pouczający sposób przedstawiają zagrożenia płynące z nadmiernego korzystania z komputera. Przestrzegliśmy również przed nieodpowiednim używaniem Internetu i wspomnieliśmy o nieostrożności w kontaktach z innymi użytkownikami Sieci.
Sprawdziliśmy, czy uczniowie zapamiętali te informacje poprzez quiz. Poszło im znakomicie! :)

WALENTYNKOWE LEKCJE BIBLIOTECZNE

16 lutego 2024, 13:33

Z Franklinem i Ozobotami

W tym tygodniu odbyły się aż trzy lekcje biblioteczne. Odwiedził nas grupy 5-latków z Przedszkola nr 2 i Przedszkola Miś Puchatek. Zapoznaliśmy się z treścią bajki "Franklin i walentynki". Ten sympatyczny żółwik przygotował kartki dla swoich przyjaciół, ale nie wszystko poszło po jego myśli... Dzieci żywo reagowały na jego przygody.Później zajęliśmy się kodowaniem Ozobotów - dzięki specjalnym markerom kolorowaliśmy polecenia dla naszych robotów. Użyliśmy też drewnianych puzzli, za pomocą których przygotowaliśmy trasy do pokonania dla Ozobotów.

WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

06 grudnia 2023, 14:08

Kot mruczęty ratuje święta

6 grudnia - Mikołajki.

Do grzecznej grupy Poziomek z Niepublicznego Przedszkola Filipa Neri w Bytowie Mikołaj przyjdzie na pewno. Aby wprowadzić dzieci w świąteczną atmosferę przeczytaliśmy im niezwykłą opowieść o miauczącym pomocniku Świętego Mikołaja – Mruczętym. Kotek, choć początkowo niezdarny, okazał się niezastąpioną pomocą podczas dostarczania świątecznych prezentów.

W drugiej części zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – Mikołaja z papierowej rolki. Wystarczyło trochę ją przyozdobić i powstała cała zgraja wesołych Mikołajków.

LEKCJA PATRIOTYZMU

17 listopada 2023, 10:55

Kodowanie Ozobotów w Filii

Z okazji Święta Niepodległości patriotyczne zajęcia edukacyjne odbyły się także w naszej bibliotecznej Filii.

O frekwencję na spotkaniu zadbała grupa Jaskółek ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie, która licznie przybyła do placówki, aby nauczyć się… kodowania robotów!

Małe, lecz niezwykle mądre roboty Ozobot pomogły dzieciom utrwalić wiedzę na temat naszej ojczyzny.

strona:    1    2    3    4    5    Następna strona