Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Nasz Instagram

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Lekcje biblioteczne

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

24 czerwca 2022, 15:43

Uroczyste wręcznie dyplomów

Grupa SOWY ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie wzięła udział w projekcie czytelniczym MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Podczas wizyty w naszej Bibliotece, każdemu dziecku wręczyliśmy dyplom, który jest potwierdzeniem literackich zainteresowań, a imienna karta Czytelnika przepustką do krainy naszych bibliotecznych zbiorów.

Dzięki tej akcji dzieci już od najmłodszych lat poznają naszą Bibliotekę i jej ofertę, korzystają z naszych multimedialnych zasobów, ale przede wszystkim stają się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

13 maja 2022, 13:15

BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU

To hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. We wtorek 10 maja pokazaliśmy dzieciom, że dzięki niezwykłym książkom, można ten świat poczuć i usłyszećDzisiaj książki to nie tylko kartki papieru. W naszej Bibliotece posiadamy również te interaktywne, a także dźwiękowe i sensoryczne, które od małego uczą naszych czytelników poznawać otaczający ich świat.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

13 maja 2022, 13:13

KSIĄŻKA A NOWE TECHNOLOGIE

Tydzień Bibliotek w naszej książnicy rozpoczęśliśmy w poniedziałek 9 maja. Tego dnia zorganizowaliśmy zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem książek interaktywnych. W trakcie spotkania mali czytelnicy obejrzeli książki z Serii Piżamorama – Paryż, Nowy Jork, Warszawa, Moje Roboty. Dzieci pracowały ze specjalną lupą, dzięki której dowiedziały się „Co kryje las” i „Co kryje morze”.

Dodatkowo używaliśmy również latarki, aby obejrzeć ukryte w książkach zwierzęta. Na koniec nasi goście wysłuchali interaktywnej bajki „Czerwony Kapturek”.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY!

04 maja 2022, 10:13

Warsztaty patriotyczne dla dzieci

Przez kilka ostatnich dni naszą Bibliotekę odwiedzali mali Czytelnicy z bytowskich szkół i przedszkoli. W czasie zajęć uczyliśmy się historii, oglądaliśmy film, tworzyliśmy flagi Polski oraz wspólnie śpiewaliśmy hymn.
Dziękujemy wszystkim za udział w organizowanych przez nas wydarzeniach i zachęcamy do śledzenia naszych działań na bieżąco, także na naszych mediach społecznościowych.

Lekcje wprowadzające

16 marca 2022, 12:32

Więcej niż tylko książki

Jak zachęcić najmłodszych do czytania i odwiedzania Biblioteki? Pokazać im, że nasz Oddział dla Dzieci to nie tylko książki! W środę 16 marca grupa 5-latków z Przedszkola nr 2 w Bytowie wzięła udział w bibliotecznych zajęciach wprowadzających.

Na początku przeczytaliśmy kilka znanych i lubianych bajek, a następnie przeprowadziliśmy quiz wiedzy – Czy znasz tę baśń? Dzieci, które uważnie wysłuchały opowieści, nagrodziliśmy książeczkami, a wszyscy odpowiadający na pytania otrzymali kolorowe zakładki. W kolejnej części spotkania pokazaliśmy przedszkolakom czym jest Magiczny Dywan. Zabawa pochłonęła ich do tego stopnia, że nie chciały opuszczać biblioteki.

Na szczęście cały czas jesteśmy dla Was otwarci i zapraszamy do odwiedzin nie tylko z paniami z przedszkola, ale również z rodzicami.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

Warsztaty „Z filcu się szyje”

22 lutego 2022, 14:49

OZDABIAMY EKOTORBY

Tak jak obiecaliśmy, w drugim tygodniu ferii zimowych spotykamy się na warsztatach „Z filcu się szyje”Pierwsze zajęcia poświęciliśmy na tworzenie barwnych filcowych elementów, które później posłużą jako zawieszki, breloki, a także ozdoby na bawełniane torby. Powstały kolorowe donaty, zielone kaktusy i monstery oraz przepiękne lamy na tle górskiego krajobrazu. Więcej zdradzimy Wam za kilka dni, prezentując efekty naszych prac.

Zachęcamy do dołączenia do grupy. Warszaty prowadzi nasza bibliotekarka Mirka, z którą spotkamy się jeszcze w czwartek (24 lutego) i piątek (25 lutego) o godz: 11:00

Więcej zdjęć z zajęć na naszym Facebooku

Kreatywne warsztaty dla dzieci

25 września 2021, 13:57

PRZEDSZKOLAKI BUDOWAŁY MIASTO

Dzieci z Atelier Niepublicznego Przedszkola "Smyki” wzięły udział w kreatywnych warsztatach budowlanych. Zamieniły się w małych architektów i na podstawie książki „D.O.M.E.K.” Wydawnictwo Dwie Siostry poznały różne projekty budowli domów. Grupa przedszkolaków zachwyciła nas swoją wyobraźnią i ciekawymi pomysłami.

W najbliższym czasie planujemy zorganizować kolejne zajęcia dla najmłodszych czytelników!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku

strona:    1    2    Następna strona