Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Lekcje biblioteczne

Nauka programowania przez zabawę

11 stycznia 2020, 17:26

Logiczne i kreatywne myślenie czy konsekwentne dążenie do celu - to tylko niektóre z cech jakie najmłodsi zyskują podczas nauki programowania. Współczesne dzieci, które na każdym kroku wykorzystują najnowsze technologie - komputery, tablety, smarfony, czy internet, są doskonale przygotowane do nauki kodowania. Elektronika i programowanie to nie czarna magia przeznaczona tylko dla dorosłych inżynierów, równie dobrze może to być świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku.

Podczas zajęć, które odbyły się 10 stycznia 2020 roku w Pracowni Orange, dzieci mogły przekonać się, że programowanie, robotyka, nowe technologie, nie muszą być czarną magią, płaszczyzną, po której poruszają się tylko specjaliści. W świat programowania z użyciem LOFI Robotów, uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, wprowadził  Paweł Brokl, jeden z twórców robotów LOFI.

Kreatywna lekcja patriotyzmu

09 listopada 2019, 16:26

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości trwały kilka dni. Wśród wielu wydarzeń związanych z 101. rocznicą odzyskania niepodległości było też i takie, które poprzez twórczą, plastyczną pracę, uczyło szacunku do symboli narodowych najmłodszych obywateli naszego miasta. Na pytanie „Czy znasz polskie symbole narodowe?” odpowiadali uczestnicy WARSZTATÓW PATRIOTYCZNYCH, które odbyły się 8 listopada 2019 roku w Oddziale dla Dzieci.