Lekcje biblioteczne

Kim chciałbym zostać w przyszłośwci?

20 lutego 2020, 14:14

W lutym w Oddziale dla Dzieci odbył się cykl spotkań pod hasłem:

Kim chciałbym zostać w przyszłości?”.

Inspiracją do przeprowadzenia zajęć, na temat zawodów, były dwie niezwykłe książki: „Niezwyczajne zawody” Julii Kołomojec i Ałły Gutniczenko oraz „Kim zostanę? , Wierszyki o zawodach”, Doroty Strzemińskiej-Więckowiak.

Zimowe podróże po literaturze

19 lutego 2020, 13:50

W czasie zimowych ferii, od 13 stycznia 2020 roku do 24 stycznia 2020 roku, dzieci z Bytowa i okolic wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej.

Zajęcia odbywały się pod hasłem: „Zimowe podróże po literaturze”.

W czasie 4 spotkań w zajęciach udział wzięło 21 osób.

Nadchodzą Święta

23 stycznia 2020, 14:14

Grudzień to tradycyjnie okres zajęć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku na zajęcia, do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Bytowie,  przyszły dwie grupy przedszkolaków:

10.12.2019 - grupa 6-latków, 26 osób.

13.12.2019 – grupa 5-latków 20 osób.

Nauka programowania przez zabawę

11 stycznia 2020, 17:26

Logiczne i kreatywne myślenie czy konsekwentne dążenie do celu - to tylko niektóre z cech jakie najmłodsi zyskują podczas nauki programowania. Współczesne dzieci, które na każdym kroku wykorzystują najnowsze technologie - komputery, tablety, smarfony, czy internet, są doskonale przygotowane do nauki kodowania. Elektronika i programowanie to nie czarna magia przeznaczona tylko dla dorosłych inżynierów, równie dobrze może to być świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku.

Podczas zajęć, które odbyły się 10 stycznia 2020 roku w Pracowni Orange, dzieci mogły przekonać się, że programowanie, robotyka, nowe technologie, nie muszą być czarną magią, płaszczyzną, po której poruszają się tylko specjaliści. W świat programowania z użyciem LOFI Robotów, uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie, wprowadził  Paweł Brokl, jeden z twórców robotów LOFI.

W krainie czarów i wróżb

03 grudnia 2019, 11:30

26 listopada 2019 roku w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa spotkania  andrzejkowe  ” W krainie czarów i wróż”.

O godzinie 10.30 odwiedziły nas dzieci z klasy I, SP nr 2 w Bytowie pod opieką wychowawczyni Ireny Hryndzio. Natomiast w godzinach popołudniowych na wieczór wróżb andrzejkowych zaprosiliśmy wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bytowie z opiekunami panią Ewą Łaczyńską oraz panem Wiesławem Włodarczykiem.

Kreatywna lekcja patriotyzmu

09 listopada 2019, 16:26

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości trwały kilka dni. Wśród wielu wydarzeń związanych z 101. rocznicą odzyskania niepodległości było też i takie, które poprzez twórczą, plastyczną pracę, uczyło szacunku do symboli narodowych najmłodszych obywateli naszego miasta. Na pytanie „Czy znasz polskie symbole narodowe?” odpowiadali uczestnicy WARSZTATÓW PATRIOTYCZNYCH, które odbyły się 8 listopada 2019 roku w Oddziale dla Dzieci.

Kolorowy potwór emocji

06 listopada 2019, 10:55

Będąc dziećmi nie do końca wiemy, jak sobie poradzić z tym, co czujemy. Targają nami różne emocje, a my nawet nie wiemy, dlaczego tak się dzieje. Dlatego Odział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej postanowił zorganizować, na podstawie książki Anny Llenas „Kolorowy potwór”, cykl lekcji bibliotecznych.

W zajęciach udział wzięło 58 przedszkolaków z Przedszkola nr1 i nr 2 w Bytowie.

strona:    1    2    Następna strona