Muzeum Zachodnio-Kaszubskie

Lekcje biblioteczne

Warsztaty Patriotyczne

10 listopada 2018, 15:57

Sto lat temu, po ponad wieku nieobecności, Polska wróciła na mapę Europy. Zakończenie I wojny światowej przyniosło Polakom jeszcze jeden powód do świętowania – odrodzenie ojczyzny. 11 listopada w kraju nad Wisłą stał się dniem wyjątkowym.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości trwały kilka dni. Wśród wielu wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości było też i takie, które poprzez twórczą, plastyczną pracę, uczyło szacunku do symboli narodowych najmłodszych obywateli naszego miasta. 8 listopada 2018 roku pomarańczową przestrzeń Pracowni Orange wypełniły barwy narodowe.

12 października – Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października 2018, 16:54

Obecnie chyba nie wyobrażamy sobie korzystania z komputera bez dostępu do Sieci, dlatego z okazji tego „święta” odbyły się w Pracowni Orange warsztaty na temat hejtu i mowy nienawiści - niepokojących zjawisk, które zataczają coraz szersze kręgi w naszym społeczeństwie.

Uczestnicy zajęć reintegracji społeczno-zawodowej z Centrum Integracji Społecznej w Bytowie uczyli się odpowiedzialności za informację, która ma niebagatelny wpływ na właściwe relacje społeczne. Celem warsztatu było pobudzenie do przyjęcia postawy otwartości i tolerancji, a także podniesienia świadomości o przyczynach i konsekwencjach mowy nienawiści.