Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Nasz Instagram

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Lekcje biblioteczne

Kreatywne warsztaty dla dzieci

25 września 2021, 13:57

PRZEDSZKOLAKI BUDOWAŁY MIASTO

Dzieci z Atelier Niepublicznego Przedszkola "Smyki” wzięły udział w kreatywnych warsztatach budowlanych. Zamieniły się w małych architektów i na podstawie książki „D.O.M.E.K.” Wydawnictwo Dwie Siostry poznały różne projekty budowli domów. Grupa przedszkolaków zachwyciła nas swoją wyobraźnią i ciekawymi pomysłami.

W najbliższym czasie planujemy zorganizować kolejne zajęcia dla najmłodszych czytelników!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku

Programowanie - ekologia na co dzień

06 lipca 2021, 17:51

Bytowski Rynek znów odwiedziły PHOTONY!

6 lipca 2021 roku w centrum naszego miasta pojawiły się dwa Photony i spora gromadka dzieci. Z pomocą interaktywnych robotów trzyosobowa grupa Ekologów-Programistów w samo południe uczyła postaw proekologicznych przez programowanie.

Zabawa edukacyjna "Ekologiczne miasto" cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców.

Wyposażone w mnóstwo czujników urządzenia wprowadziły uczestników w świat nowych technologii. Mali bytowiacy mieli okazję nie tylko samodzielnie sterować niezwykłymi robotami, ale także - za ich pomocą - pisać po specjalnej macie.

Zajęcia realizowane przez Pracownię Orange w Bytowie w ramach programu grantowego  pn. „Programowanie – ekologia na co dzień” przyznanego przez Fundację Orange.

Więcej zdjęć na stronie Pracowni Orange