Lekcje biblioteczne

Z PHOTONEM w świecie programowania - zajęcia edukacyjne dla małych i dużych

18 lipca 2019, 16:45

Bycio przewodnik Photonów!

Nasz pluszowy kasztanek we wdzianku rycerza, gdyby żył w naszych czasach, musiałby się mierzyć z cudami techniki podobnie jak my.

18 lipca 2019 roku sprawdziliśmy, jak daje radę nasz współczesny Bycio podczas spaceru na rynek miejski. Dzieci, które nam towarzyszyły, ich rodzice oraz turyści byli pod ogromnym wrażeniem.

Programowanie dla Bycia to jak przysłowiowa bułka z masłem...

Z PHOTONEM w świecie programowania - zajęcia edukacyjne dla małych i dużych

11 lipca 2019, 18:28

Od niedawna w naszej Bibliotece mieszkają dwa roboty Photon.

11 lipca 2019 roku postanowiliśmy pokazać im zamkowy dziedziniec, a przy okazji się z nimi zaprzyjaźnić i nauczyć programowania.  Zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców, a także dla niektórych z nas, było to pierwsze spotkanie z programowaniem. Wspólnie od podstaw poznawaliśmy tajniki programowania, czyli od poziomu dla trzylatków. Przy okazji świetnie się bawiliśmy, bo roboty Photon są naprawdę urocze i zabawne! Pierwsze eksperymentalne zajęcia były dla nas nie lada wyzwaniem.

W krainie baśni i bajeczek

28 czerwca 2019, 14:30

W czerwcu Biblioteka przemieniła się w krainę baśni i bajeczek. Do naszej książnicy zawitały przedszkolaki, aby poznać tradycyjne i współczesne bajki.

W czasie zajęć dzieci rozpoznawały bajki na podstawie ilustracji oraz rozwiązując różne zagadki bajkowe. Maluchy w czasie zajęć opowiadały o swoich ulubionych bajkach i ich bohaterach. Poza tym  wysłuchały bajki  „Czerwony kapturek” oraz obejrzały animowaną wersję jednej z baśni Braci Grimm pt. „Kopciuszek”. Na zakończenie zajęć układały bajkowe puzzle.

strona:   Poprzednia strona 1    2