Licznik odwiedziń: 2202716

W SIECI BEZ STRACHU

20 lutego 2024, 10:20

𝗗𝘇𝗶𝗲ń 𝗕𝗲𝘇𝗽𝗶𝗲𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗜𝗻𝘁𝗲𝗿𝗻𝗲𝘁𝘂 𝟮𝟬𝟮𝟰
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 naszą Bibliotekę odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dzieci zwiedziły Oddział dla Dzieci, gdzie poznały po kolei wszystkie pomieszczenia: Wypożyczalnię, Salę Bajek i Pracownię Orange. Dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i jakie książki na nie czekają do wypożyczenia.
Później zapoznały się z materiałami edukacyjnymi, które w zabawny i pouczający sposób przedstawiają zagrożenia płynące z nadmiernego korzystania z komputera. Przestrzegliśmy również przed nieodpowiednim używaniem Internetu i wspomnieliśmy o nieostrożności w kontaktach z innymi użytkownikami Sieci.
Sprawdziliśmy, czy uczniowie zapamiętali te informacje poprzez quiz. Poszło im znakomicie! :)

WALENTYNKOWE LEKCJE BIBLIOTECZNE

16 lutego 2024, 13:33

Z Franklinem i Ozobotami

W tym tygodniu odbyły się aż trzy lekcje biblioteczne. Odwiedził nas grupy 5-latków z Przedszkola nr 2 i Przedszkola Miś Puchatek. Zapoznaliśmy się z treścią bajki "Franklin i walentynki". Ten sympatyczny żółwik przygotował kartki dla swoich przyjaciół, ale nie wszystko poszło po jego myśli... Dzieci żywo reagowały na jego przygody.Później zajęliśmy się kodowaniem Ozobotów - dzięki specjalnym markerom kolorowaliśmy polecenia dla naszych robotów. Użyliśmy też drewnianych puzzli, za pomocą których przygotowaliśmy trasy do pokonania dla Ozobotów.

WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

06 grudnia 2023, 14:08

Kot mruczęty ratuje święta

6 grudnia - Mikołajki.

Do grzecznej grupy Poziomek z Niepublicznego Przedszkola Filipa Neri w Bytowie Mikołaj przyjdzie na pewno. Aby wprowadzić dzieci w świąteczną atmosferę przeczytaliśmy im niezwykłą opowieść o miauczącym pomocniku Świętego Mikołaja – Mruczętym. Kotek, choć początkowo niezdarny, okazał się niezastąpioną pomocą podczas dostarczania świątecznych prezentów.

W drugiej części zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – Mikołaja z papierowej rolki. Wystarczyło trochę ją przyozdobić i powstała cała zgraja wesołych Mikołajków.

LEKCJA PATRIOTYZMU

17 listopada 2023, 10:55

Kodowanie Ozobotów w Filii

Z okazji Święta Niepodległości patriotyczne zajęcia edukacyjne odbyły się także w naszej bibliotecznej Filii.

O frekwencję na spotkaniu zadbała grupa Jaskółek ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie, która licznie przybyła do placówki, aby nauczyć się… kodowania robotów!

Małe, lecz niezwykle mądre roboty Ozobot pomogły dzieciom utrwalić wiedzę na temat naszej ojczyzny.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

CO ZROBIĆ, JEŚLI DZIECKO NIE CHCE/NIE LUBI CZYTAĆ?

31 października 2023, 13:33

Przyprowadzić je do Biblioteki!

Naszym zadaniem jest pokazywanie dzieciom, że czytanie może być naprawdę atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Dlatego też tak często organizujemy biblioteczne lekcje wprowadzające. Ostatnio gościliśmy pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim oraz grupę 6-latków z Przedszkola nr 2 w Bytowie.

Podczas takich spotkań prezentujemy cały wachlarz książek, zwracając uwagę na te, które z pewnością przypadną do gustu małym uczestnikom. Często są to książki sensoryczne, dźwiękowe, książki z okienkami, klapkami, przesuwanymi elementami czy też przygody uwielbianych bohaterów bajek, takich jak np. Kicia Kocia, Psi Patrol, Muminki czy Świnka Pepa, Nie zapominamy także o fascynujących książkach popularnonaukowych! Pokazujemy też, jak najłatwiej zacząć samodzielną przygodę z czytaniem, dzięki książkom z serii „Czytam Sobie” czy też „Czytam Sam”.

Cieszymy się, gdy widzimy, że dzieci wykazują żywe zainteresowanie prezentowanymi przez nas zbiorami, a nasze serca radują się jeszcze bardziej, gdy po takich lekcjach bibliotecznych, ich uczestnicy wracają do nas ze swoimi rodzicami.

LEKCJA WPROWADZAJĄCA

18 września 2023, 14:18

Mały Czytelnik dzisiaj, to dorosły Czytelnik w przyszłości

Wrzesień to czas, w którym powracamy do organizowania lekcji wprowadzających dla najmłodszych dzieci. W tym roku szkolnym jako pierwsze zawitały do nas Poziomki z Niepublicznego Przedszkola "Świętego Filipa" w Bytowie.

Zaprezentowaliśmy naszym gościom najnowsze pozycje książkowe i zachęciliśmy do jak najczęstszego odwiedzenia Biblioteki. Opowiedzieliśmy maluchom o akcji „Mała książka – wielki człowiek” i pokazaliśmy jak wyglądają karty: Czytelnika i Małego Czytelnika. Ta druga jest przeznaczona na specjalne naklejki, które wydajemy dzieciom za każdą wizytę w Oddziale dla Dzieci zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki. Po zebraniu dziesięciu naklejek, każdy Mały Czytelnik zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowanie książkami.

W drugiej części zajęć pokazaliśmy przedszkolakom na czym polega nauka i zabawa na Magicznym Dywanie.

EKSPERYMENTY DLA CIEKAWSKICH

19 czerwca 2023, 10:45

Zajęcia w Filii przy ul. Zwycięstwa

W Bibliotece nie ma nudy, a przedszkolakom ewidentnie spodobało się w naszej Filii.
W ostatnim czasie nasz oddział przy ul. Zwycięstwa odwiedziły kolejne grupy dzieci.

Tym razem były to Biedronki i Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola „Świętego Filipa”.

Biblioteka na chwilę zamieniła się w małe laboratorium, w którym młodzi badacze  poznawali tajemnicze zjawiska natury.

Wędrująca woda, magiczna szklanka, podwodny wulkan, pływające jajka czy tajemniczy balonik – to tylko niektóre z doświadczeń, które udało się przeprowadzić naszym eksperymentatorom.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    Następna strona