Lekcje biblioteczne

POZNAJEMY CIEKAWE KSIĄŻKI

13 maja 2024, 13:24

𝐎𝐭𝐰𝐢𝐞𝐫𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐫𝐨́𝐭 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲𝐜𝐡

Grupa Sikorek ze Słonecznego Przedszkola Językowego oraz grupy Tęczowa i Miętowa z Przedszkola Montessori odwiedziła naszą bibliotekę. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci oglądały książki polecane przez bibliotekarki.

Nie były to jednak zwykłe, typowe książki, a opowiastki interaktywne w których można usłyszeć dźwięki. Każda z grup wysłuchała innej bajki grupa Sikorek wysłuchała bajki Kamishibai o Calineczce, grupa Tęczowa Jaś i Magiczna Fasola. Natomiast grupa Miętowa wysłuchała interaktywnego Czerwonego Kapturka.

Poznaliśmy też serię Piżamorama przypominającą bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Bibliotekarki pokazały najbardziej popularne wśród najmłoszych czytelników książki z okienkami. Otwieranie ich czy przesuwanie palcem po egzemplarzu książki pozwala na rozwinięcie małej motoryki i sensoryczną zabawę.
Dzięki lekcjom bibliotecznym otwieramy drzwi nowym, małym czytelnikom i zachęcamy ich do częstego odwiedzania naszej książnicy.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.