Muzeum Zachodnio-Kaszubskie

Spotkania

„po co” promocja tomiku wierszy Andrzeja Waszkiewicza

14 grudnia 2018, 11:59

Chwila refleksji nad ludzkim losem – tak można określić tematykę trylogii poetyckiej Andrzeja Waszkiewicza. 7 grudnia odbyła się promocja najnowszego zbioru poezji „po co” bytowskiego poety, który sam o sobie mówi, że jest poetą, ale nie pisze poezji. Tomik „po co” zamyka trylogię, która poświęcona jest rozważaniom na temat sensu ludzkiego bytu. Wstęp do tomiku „po co” napisał bytowiak prof. Mariusz Kraska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Łączymy – Uczymy – Inspirujemy

03 grudnia 2018, 19:32

…tym razem uczył nas Photon – nauczyciel programowania

Szkolenia dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego to już stały element naszej działalności. Od ponad dwóch lat spotykamy się raz w miesiącu, aby nabywać i rozwijać kompetencje cyfrowe.

Szkoleniem kończącym rok 2018 spojrzeliśmy w przyszłość…

3 grudnia w roli nauczyciela wystąpił robot edukacyjny Photon, który oswoił nas z programowaniem.

Akademia Umiejętności Cyfrowych

29 listopada 2018, 19:39

Chociaż żyjemy w „erze aplikacji”, dzięki, którym nasze smartfony i tablety zmieniły się w potężne narzędzia o nieograniczonych możliwościach, to są osoby, które mimo ogromnych możliwości tych urządzeń, nadal używają tylko funkcji natywnych.

Naszym nowym działaniem pn. Akademia Umiejętności Cyfrowych, będziemy chcieli to zmienić. 29 listopada podczas inauguracyjnego szkolenia „Smartfon, tablet - przydatne aplikacje”, przekonywaliśmy nieprzekonanych do korzystania ze smartfonów i tabletów.

Podróże z literaturą w tle

27 listopada 2018, 14:10

Czytając książki niemal zawsze pojawia się chęć porównania świata opowieści z rzeczywistym. O tym, że warto ponieść się takiemu pomysłowi i jechać tam, gdzie wcześniej byli nasi ulubienie bohaterowie literaccy, przekonywała nas Elżbieta Wisławska.

Trzy kontynenty, sześć krajów, wiele ciekawych, zabawnych, a czasami mrożących krew w żyłach sytuacji i anegdot… tego doświadczyliśmy podczas zaledwie dwóch godzin nietypowej podróży.

Dzięki spotkaniu autorskiemu 21 listopada odbyliśmy nietypową podróż do Chin, Australii, Singapuru, Kambodży, Albanii i Włoch.

Szkolenie ICT dla bibliotekarzy

13 listopada 2018, 16:33

Trzecie i nie ostatnie z cyklu szkoleń pn. „Prezentacje multimedialne w pracy bibliotekarza - praca w programie PowerPoint”, okazało się szkoleniem znacząco wykraczającym poza umówiony zakres tematyczny. 13 listopada 2018 roku w Pracowni Orange, naszym stałym miejscu spotkań, rozmawialiśmy nie tylko o programie wchodzącym w skład pakietu biurowego.

Dobra i ładna prezentacja to taka, która jest na tyle estetyczna i spójna, by nie odwracać uwagi od jej tematu oraz autora i na tyle merytoryczna, by stanowić idealne uzupełnienie wygłaszanych przez niego słów. Istotna jest również grafika, bo dobre zdjęcie potrafi wyrazić więcej, niż tysiąc słów, jest w stanie opowiedzieć historię. Dlatego skupiliśmy się podczas tego szkolenia właśnie na grafice.  O tym jak obrabiać zdjęcia korzystając z narzędzi on-line, uczyło się 7 bibliotekarzy z 6 bibliotek powiatu bytowskiego.

Podsumowanie działalności UTW

12 listopada 2018, 14:11

Po ponad 8 miesiącach działalności dobiegła końca pierwsza edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytowie. Bytowski Uniwersytet był jednym z sześciu, który działał w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „ASA Akademia Seniora Aktywnego”.

9 listopada 2018 roku podsumowaliśmy ośmiomiesięczną pracę Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie.  W Pracowni Orange, wspólnie z Leszkiem Waszkiewiczem, Starostą Bytowskim, Ryszardem Sylką, Burmistrzem Bytowa, organizatorami, blisko pięćdziesięcioosobową grupą słuchaczy, wspominaliśmy początki bytowskiego UTW oraz działania zrealizowane w pierwszym roku akademickim.

Pierwsze Bytowskie Zaduszki

10 listopada 2018, 14:43

O Tych, którzy odeszli, ale pozostawili ślad swojej obecności w Bytowie

Początek listopada to czas, który nastraja zawsze refleksyjnie. Skupiamy się na obrazie, jaki został w nas po kimś mniej lub bardziej bliskim. To także czas, kiedy dociera do nas, jak wiele ważnych osób odeszło. Osób, które tworzyły, zmieniały świat, kreowały nowe rzeczywistości.

6 listopada w Czytelni Działu dla Czytelników Dorosłych wspominaliśmy nieżyjących już ludzi kultury i bytowskiego szkolnictwa.

strona:    1    2    3    4    5    6    Następna strona