Polska Biblioteka Internetowa

Spotkania

Jarosław Juchniewicz. Policjant, który po służbie pisze wiersze

13 października 2017, 21:34

Jarosław Juchniewicz na co dzień zajmuje się prewencją kryminalną i przestępczością nieletnich. Jego przygoda z poezją rozpoczęła się w szkole średniej. Założył wtedy ze znajomymi grupę muzyczną. Brakowało im jednak tekstów, więc zaczął pisać.

Swoje wiersze nazywa snami. Nie przestaje śnić swoich wierszy, czego dowodem jest piąty już tomik poezji. 13 października 2017 roku w Czytelni Oddziału dla Czytelników Dorosłych odbyło się spotkanie promujące wiersze z najnowszego poetyckiego zbiorku „Narkolepsje”.

„Paczka literacka” – spotkanie promocyjne

09 października 2017, 22:42

5 października 2017 roku, dokładnie w 10 dni po otrzymaniu „Paczki literackiej”, odbyło się spotkanie promujące ogólnopolską akcję „Paczka literacka” Fundacji Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwa AGORA, ale przede wszystkim promujące książki. Zgodnie z zapowiedzią, również w „Kurierze Bytowskim, lokalnym tygodniku, działanie promujące czytelnictwo odbyło się ramach cyklicznych spotkań „Kreatywne Czwartki”.  W otwartym spotkaniu udział wzięli stali uczestnicy czwartkowych działań, ale także miłośnicy literatury i książek biograficznych.

II edycja II poziomu cyfrowego wtajemniczenia

27 września 2017, 23:41

Warsztaty kompetencji cyfrowych II stopnia mają na celu aktywizację osób w każdym wieku poprzez podniesienie ich kompetencji w zakresie posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi i inspirowanie do samokształcenia. II edycja bezpłatnych zajęć rozpoczęła się 27 września 2017 roku.

W warsztatach II stopnia uczestniczą osoby, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu. W ramach szkolenia odbędzie się około 15 spotkań, każde po dwie godziny zegarowe, na których kursanci nabędą wiedzę i niezbędne kompetencje cyfrowe na poziomie średnio zaawansowanym.

Ruszył kolejny kurs komputerowy – to już XI edycja!

26 września 2017, 22:45

Pierwsze, organizacyjne spotkanie nowej grupy uczestników kursu komputerowego „NADĄŻAMY” już za nami.

26 września 2017 roku podczas inauguracyjnego spotkania nie tylko omówiliśmy program zajęć, ale przede wszystkim zintegrowaliśmy się.  W ramach cotygodniowych warsztatów komputerowych przekazywana będzie wiedza i umiejętności z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym. W sposób prosty, lecz fachowy wyjaśnione zostaną zagadnienia związane z obsługą komputera oraz bezpiecznego poruszania się w Sieci.

1680 minut pracy przy komputerze...

28 czerwca 2017, 17:41

28 czerwca 2017 roku zakończyliśmy pierwsze w historii Biblioteki Warsztaty Kompetencji Cyfrowych II stopnia.

Inauguracyjne spotkanie odbyło się 15 marca, przebiegło pod znakiem intensywnej pracy, nie było przecinania wstęgi, ani szampana, natomiast zakończenie było uroczyste. Świadectwa ukończenia zajęć wręczyła Bożena Mazur, dyrektor Biblioteki Miejskiej. Czteromiesięczny cykl spotkań posumowaliśmy prezentacją multimedialną… były chwile wzruszeń i radości, nie obyło się także bez merytorycznych pytań.

Jubileuszowa X edycja kursu komputerowego „Nadążamy” dobiegła końca

27 czerwca 2017, 16:39

10 edycja

7 uczestników

15 spotkań

30 godzin lekcyjnych

…to statystyczne ujęcie kolejnej edycji kursu. Zainaugurowany 13 marca 2017 roku kurs trwał cztery miesiące. Uroczyste zakończenie i podsumowanie kolejnej edycji zajęć komputerowych odbyło się 27 czerwca 2017 roku.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Pruską

08 czerwca 2017, 17:10

O pracy współczesnego policjanta, entomologii, profilowaniu morderców, patologii sądowej, ale przede wszystkim o najnowszych technikach kryminalistycznych, opowiadała Agnieszka Pruska, znana autorka kryminałów, gatunku cieszącego się wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród czytelników.

Spotkanie autorskie, które odbyło się 8 czerwca 2017  roku w Czytelni Oddziału dla Czytelników Dorosłych, było tym z gatunku nietypowych spotkań autorskich. Autorka kryminałów opowiadała o swoich książkach, etapach powstawania powieści, jednak inaczej niż bywa to na większości spotkań.

strona:    1    2    3    4    Następna strona