Muzeum Zachodnio-Kaszubskie

Spotkania

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

21 maja 2019, 15:52

Poprzednim razem było o biologii, tym razem o matematyce. Wykłady ogólne dla słuchaczy bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dotyczą różnych dziedzin wiedzy. 21 maja 2019 roku blisko 50 studentów trzeciego wieku wzięło udział w dwóch wykładach z zakresu nauk matematycznych. W pierwszej części spotkania na pytanie „Czy statystyka kłamie?” odpowiadał dr Stanisław Kowalczyk, p.o. Dyrektora Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Część druga była o matematyce bez liczenia.

Sekcja geograficzna – spotkanie I

17 maja 2019, 17:19

Kolejna z siedmiu sekcji rozpoczęła swoją działalność. 16 maja 2019 roku w Pracowni Orange 50 słuchaczy bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchało wykładu na temat walorów przyrodniczych środowiska geograficznego w Polsce. Opiekunem bytowskiej sekcji geograficznej  został dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Wydziału Przyrodniczo-Matematycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

15 maja 2019, 19:03

Jedno spotkanie, dwa wykłady. 15 maja 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej wzięli udział w dwóch wykładach. W ramach zadania 2. „Encyklopedia nauk – wykłady ogólne” studenci trzeciego wieku mają możliwość uczestniczenia w akademickich wykładach z różnych dziedzin wiedzy. Poprzedni wykład dotyczył literatury, tym razem z zakresu biologii. O ruchu jako podstawowej czynności oraz pasożytach, opowiadała dr Brygida Radawiec z Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sekcja teatralna – spotkanie II

15 maja 2019, 15:48

Kolejne spotkanie wykładowe sekcji teatralnej bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dotyczyło teatru średniowiecznego i elżbietańskiego. 14 maja 2019 roku w Pracowni Orange studenci trzeciego wieku kontynuowali rozpoczętą dwa tygodnie wcześniej, przygodę z teatrem.  W historyczne i teoretyczne podstawy stanowiące niezbędny kontekst dla zrozumienia różnorodnych zjawisk teatralnych i parateatralnych współczesnej rzeczywistości kulturowej, wprowadził słuchaczy  dr hab. Daniel Kalinowski, prof. AP, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego, opiekun sekcji teatralnej.

Sekcja „Szkoła liderów” – spotkanie I

14 maja 2019, 20:21

Kolejna sekcja zainaugurowała swoją działalność. Pierwsze spotkanie warsztatowe „Szkoły liderów” odbyło się 13 maja 2019 roku w Pracowni Orange.

Grupa 15 słuchaczy uczestniczyła w różnych ćwiczeniach pozwalających dostrzec rolę komunikacji w środowisku lidera. Warsztaty poprowadził dr Grzegorz Piekarski – opiekun sekcji.

Sekcja historyczna – spotkanie I i II

02 maja 2019, 11:37

Działalność sekcji historycznej bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku została zainaugurowana 26 kwietnia 2019 roku wykładem z zakresu historii związanej z dziejami Polski, nawiązującymi do 100-lecia odzyskania niepodległości. Wykład wygłosił prof. dr hab. Roman Drozd, prof. zw. Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierownik Zakładu  Studiów Wschodnich  Instytutu Historii i Politologii.

Drugie spotkanie odbyło się 30 kwietnia 2019 roku i było podzielone na dwie części: wykład i udział w uroczystości odsłonięcia figurki św. Jerzego oraz otwarcia zabytkowego mostu kolejowego nad rzeką Borują.

Sekcja teatralna – spotkanie I

27 kwietnia 2019, 18:02

Drugie spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej było związane z teatrem. 24 kwietnia 2019 roku grupa 20 studentów trzeciego wieku po raz pierwszy w historii bytowskiego Uniwersytetu rozpoczęła zajęcia w ramach sekcji. Inauguracja sekcyjnego działania miała miejsce w Pracowni Orange. Wykład wprowadzający w tematykę teatralną wygłosił dr hab. Daniel Kalinowski, prof. AP, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego.

strona:    1    2    3    4    5    6    7    Następna strona