Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Nasz Instagram

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Spotkania

30 września 2021, 12:56

O twórczości Katarzyny Michalak

W czwartek 30 września odbyło się już trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej Bibliotece. Uczestnicy spotkali się w Pracowni Orange, gdzie rozmawiali o twórczości polskiej pisarki – Katarzyny Michalak.

Na początku bibliotekarki po krótce przedstawiły biografię autorki. Uczestniczki dowiedziały się, że zadebiutowała ona w 2008 roku powieścią „Poczekajka” i od tego czasu nieustannie wzrusza i zachwyca czytelników. Pomimo, że specjalizuje się w literaturze obyczajowej, to z łatwością porusza się między różnymi gatunkami. Co ciekawe z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wydała już kilkadziesiąt utworów. Dlatego też wrześniowe spotkanie DKK w całości było poświęcone właśnie jej dziełom.

31 sierpnia 2021, 17:25

Wymiana myśli o „Przygodach młodego przyrodnika”

Już po raz drugi w naszej Bibliotece spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o literaturze i dzielili się swoimi wrażeniami z lektury. W ostatni, bardzo deszczowy dzień wakacji nasze stałe czytelniczki nas nie zawiodły. Panie podzieliły się refleksjami na temat bestsellera Davida Attenboroug – „Przygody młodego przyrodnika”.

OD WYSYŁANIA SPAMU DO PODRÓŻY PRZEZ ŚWIAT

26 sierpnia 2021, 13:14

Spotkanie autorskie z Danielem Kocujem

W środę 25 sierpnia o godzinie 17:00 nasz niezwykły gość zabrał nas w ekscytująca podróż rowerowych opowieści. Daniel Kocuj – autor książki „Bike’owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.I”, kolekcjoner niesamowitych wrażeń, twórca bloga bike2.be, obieżyświat. Odważny, ale i szalony człowiek.

Jakiś czas temu Daniel „wpadł” do naszej biblioteki i dzięki tej wizycie, pozyskaliśmy jego książki. Nie mogliśmy zmarnować okazji, żeby zaprosić go do nas ponownie. Zmagania w podróży z Australii do Polski, relacjonowały stacje radiowe i telewizyjne. Wczoraj Daniel o swojej pełnej przygód wyprawie opowiedział w naszej Pracowni Orange.

30 lipca 2021, 14:00

Rozmowy o książkach na zamkowym balkonie

Wczoraj – 29 lipca – dokładnie o godzinie 12:00 rozpoczęło się inauguracyjne spotkanie jeszcze nieformalnego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Żywiołowa wymiana myśli o dziełach literackich pochłonęła nasze uczestniczki na dobre.

Spotkania DKK organizowane są dla wszystkich i wcale nie trzeba być specjalistą, by móc swobodnie wypowiedzieć się na temat przeczytanych książek. Aby członkowie klubu czerpali z tego radość, zapewniamy miłą atmosferę oraz piękny widok na Zamkowy Dziedziniec.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku

Bytów Literacki

12 lipca 2021, 15:59

Promocja V tomu antologii poezji „Bytów Literacki. Antologia Poezji 2020(1)”

Już po raz piąty mieliśmy okazję obcować z twórczością lokalnych literatów. W sobotnie popołudnie w naszej bibliotece, a dokładniej w Pracowni Orange, spotkali się członkowie oraz sympatycy Klubu Literackiego „WERS”.

Twórcy, którzy przybyli na sobotnie spotkanie, zaprezentowali jeden ze swoich utworów. Swoje wiersze deklamowali m.in. Katarzyna Domaszk (Nazarko), Anastazja Dyjasek, Genowefa Gańska, Jarosław Juchniewicz, Jerzy Koncik oraz Krystyna Hrehorowicz. Własną cegiełkę do powstania nowego tomu poezji dołożyli także m.in. Henryk Czyż, Wanda Stanke oraz Janusz Lemańczyk. Nie zabrakło także zaprzyjaźnionych poetów ze Słupska, których dzieła również znalazły się w najnowszym almanachu.

Prowadzący spotkanie Andrzej Waszkiewicz wspomniał o okolicznościach powstania antologii oraz opowiedział o planach WERSowiczów na przyszłość. Wieloletni członek klubu Piotr Grygiel podziękował obecnemu prezesowi za przejęcie obowiązków po zmarłym założycielu stowarzyszenia – Wacławie Pomorskim.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu nowego tomiku.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku

Karawana Opowieści – spotkanie z bajarzem

22 czerwca 2021, 16:06

Karawana Opowieści po raz pierwszy w Bytowie. 22 czerwca 2021 roku odwiedził nas Szymon Góralczyk, bajarz, przedstawiciel znanej w Polsce grupy opowiadaczy, którzy kochają legendy i baśnie. Trzy spotkania jednego dnia. Dwa z nich na temat baśni polskich dedykowane przedszkolakom, natomiast ostatnie o drzewach - trzecioklasistom.

Najmłodsi czytelnicy wysłuchali opowieści pochodzących z różnych zakątków naszego kraju. Dowiedzieli się, jak pokonać olbrzyma, skąd wzięły się bursztyny oraz jak upilnować 1000 niesfornych zająców. Uczniom szkoły podstawowej spotkanie z bajarzem pomogło zrozumieć język drzew. Poznali tajemniczą historię lipy, czarnego bzu oraz Drzewa Świata.

Kolejna część przygód Bycia Herbu Kasztan. Tym razem o gminie Studzienice

19 maja 2021, 17:24

Promocja inna od poprzednich trzech części przygód kasztanowego rycerza, a wszystko przez pandemię. Inna, ale za to innowacyjna i dostępna dla wszystkich w każdym momencie, bo udostępniona będzie w sieci.

Nagranie promocyjne „Bёtk w stёdnicczich stronach” odbyło się w Pracowni Orange 18 maja 2021 roku. Spotkanie poprowadziła Anna Gliszczyńska, autorka serii przygód Bycia, który wraz z wiewiórką Anią podróżuje po Ziemi Bytowskiej. Po poznaniu Bytowa (cz.I „Bycio Herbu Kasztan”, cz. II  „Bycio herbu Kasztan. Na zamku w Bytowie”) wybrali się do gminy Lipnica (część III „Bycio Herbu Kasztan. Na Gochach”). Najnowsza część to opowieść o podróżniczych przygodach po terenach gminy Studzienice. Fragmenty nowych przygód po kaszubsku przeczytali uczniowie Zespołu Szkół w Lipnicy. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa oryginalnych ilustracji Aleksandry Gliszczyńskiej.

strona:    1    2    Następna strona