Muzeum Zachodnio-Kaszubskie

Partnerstwo Dorzecze Słupii

Spotkania

GMO za i przeciw, czyli profesorski wykład dla słuchaczy UTW

13 września 2018, 19:25

Żywność genetycznie zmodyfikowana oznacza żywność zawierającą, składającą się lub wyprodukowaną z GMO, czyli genetycznie zmodyfikowanych organizmów. Według naukowców, wprowadzenie na rynek tego typu produktów wiąże się z wieloma korzyściami ekonomicznymi i zdrowotnymi. Ich zastosowanie budzi jednak wątpliwości. Czy unikniemy w przyszłości żywności transgenicznej? Czy żywność tego typu zagraża naszemu zdrowiu? Wątpliwości wyjaśniał podczas wykładu prof. dr hab. Zbigniew Sobisz, Kierownik Zakładu Botaniki i Ochrony Przyrody Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zakończenie III edycji warsztatów kompetencji cyfrowych

11 września 2018, 14:13

11 września 2018 roku w Pracowni Orange odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie III edycji warsztatów kompetencji cyfrowych II stopnia. Ponad sześciomiesięczne spotkania z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi ukończyło 3 kursantów.

Ostanie spotkanie uczestników III edycji było nie tylko okazją do wręczenia świadectw potwierdzających nabyte kompetencje, ale również wyrażenia bardzo pozytywnych opinii na temat przeprowadzonych zajęć.

III edycja bezpłatnych zajęć rozpoczęła się 7 marca 2018 roku.

Powakacyjny wykład dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

11 września 2018, 16:34

Po ponad miesięcznej przerwie wakacyjnej słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wrócili do nauki. Pierwszy powakacyjny wykład poświęcony był żywieniu osób starszych.

6 września w Pracowni Orange na wykładzie dr Marty Zdanowicz z Zakładu Biologii Eksperymentalnej Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku pojawiło się ponad 40 słuchaczy.  To najwyższa frekwencja, jaką odnotowaliśmy do tej pory na wszystkich zajęciach dedykowanych słuchaczom UTW.

O historii i literaturze – wykład i warsztaty w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

27 lipca 2018, 11:05

Po raz drugi słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawitali w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Poprzednia wizyta to spotkanie w Sali Rycerskiej słupskiego Muzeum z literaturą i muzyką poważną. Tym razem jednak było inaczej.

26 lipca zajęcia dla studentów trzeciego wieku rozpoczęliśmy od wykładu, po którym udaliśmy się na spotkanie z literaturą. Dwa zupełnie inne spotkania, które łączył zabytkowy kompleks muzealny.

Laboratoria i warsztaty

21 czerwca 2018, 17:50

19 czerwca 2018 roku na długo pozostanie w pamięci bytowskich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Jeden wyjazd, dwa rodzaje zajęć oraz ogrom nowej wiedzy i umiejętności. Chociaż każde ze spotkań było interesujące, to jednak największe wrażenie na studentach trzeciego wieku zrobiły zajęcia laboratoryjne. Dla większości słuchaczy wizyta w laboratorium była pierwszym spotkaniem ze specyficznymi warunkami pracy, zapewne to wpłynęło na opinię, jednak istotnym elementem był przedmiot prowadzonych badań.

Warsztaty z Mobilnym Doradcą ICT Sektora 3.0

12 czerwca 2018, 17:15

Wydawać by się mogło, że redagowanie tekstów w edytorze MS Word nie wymaga od bibliotekarza dogłębnej znajomości tego programu. To błędne założenie. Braki techniczne w obsłudze podstawowego narzędzia pracy, jakim jest edytor tekstu, mogą w skali całej kariery kosztować tysiące godzin zmarnowanych na frustrującą walkę z edytorem tekstu.

Każdy bibliotekarz na co dzień zajmuje się redagowaniem tekstów, zatem poznanie jego tajników, dzięki którym można pracować szybciej, wydajniej i w rezultacie zaoszczędzić sporo czasu, jest koniecznością. Popularny edytor tekstu kryje możliwości, o których nie wie część jego użytkowników.

12 czerwca 2018 roku bibliotekarze z bibliotek publicznych i szkolnych powiatu bytowskiego po raz trzeci mieli okazję poznać możliwości tego popularnego edytora tekstu. W trzecim z cyklu szkoleń wzięło udział 15 bibliotekarzy z 6 bibliotek.

Warsztat Seniora Podróżnika w ramach UTW

08 czerwca 2018, 22:13

Emerytura jest bardzo dobrym okresem, żeby w końcu wyjechać, odwiedzić miejsca, które chciało się zobaczyć, a wcześniej nie było na to czasu. Jak dowiedzieliśmy się podczas warsztatu, nie ma wyjazdów lepszych i gorszych, każde miejsce może nas nauczyć czegoś nowego i dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Potrzebna jest motywacja i wytrwałość w wyszukiwaniu połączeń i noclegów. Na pozór może się to wydawać trudne i nudne, ale prawie każdy, kto spróbuje raz, szybko łapie bakcyla. My złapaliśmy.

3-godzinny warsztat poprowadzony przez dr Danutę Narożną z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku, który odbył się 7 czerwca 2018 roku w Pracowni Orange, pokazał, że znalezienie taniego pomysłu na wyjazd to w dużej mierze kwestia inwencji i odpowiednio wcześniejszego planowania wyjazdu.

strona:    1    2    3    4    5    Następna strona