Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Nasz Instagram

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Spotkania

Karawana Opowieści – spotkanie z bajarzem

22 czerwca 2021, 16:06

Karawana Opowieści po raz pierwszy w Bytowie. 22 czerwca 2021 roku odwiedził nas Szymon Góralczyk, bajarz, przedstawiciel znanej w Polsce grupy opowiadaczy, którzy kochają legendy i baśnie. Trzy spotkania jednego dnia. Dwa z nich na temat baśni polskich dedykowane przedszkolakom, natomiast ostatnie o drzewach - trzecioklasistom.

Najmłodsi czytelnicy wysłuchali opowieści pochodzących z różnych zakątków naszego kraju. Dowiedzieli się, jak pokonać olbrzyma, skąd wzięły się bursztyny oraz jak upilnować 1000 niesfornych zająców. Uczniom szkoły podstawowej spotkanie z bajarzem pomogło zrozumieć język drzew. Poznali tajemniczą historię lipy, czarnego bzu oraz Drzewa Świata.

Kolejna część przygód Bycia Herbu Kasztan. Tym razem o gminie Studzienice

19 maja 2021, 17:24

Promocja inna od poprzednich trzech części przygód kasztanowego rycerza, a wszystko przez pandemię. Inna, ale za to innowacyjna i dostępna dla wszystkich w każdym momencie, bo udostępniona będzie w sieci.

Nagranie promocyjne „Bёtk w stёdnicczich stronach” odbyło się w Pracowni Orange 18 maja 2021 roku. Spotkanie poprowadziła Anna Gliszczyńska, autorka serii przygód Bycia, który wraz z wiewiórką Anią podróżuje po Ziemi Bytowskiej. Po poznaniu Bytowa (cz.I „Bycio Herbu Kasztan”, cz. II  „Bycio herbu Kasztan. Na zamku w Bytowie”) wybrali się do gminy Lipnica (część III „Bycio Herbu Kasztan. Na Gochach”). Najnowsza część to opowieść o podróżniczych przygodach po terenach gminy Studzienice. Fragmenty nowych przygód po kaszubsku przeczytali uczniowie Zespołu Szkół w Lipnicy. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wystawa oryginalnych ilustracji Aleksandry Gliszczyńskiej.

Pierwszy w Polsce kurs odbył się u nas!

05 maja 2021, 16:50

Od połowy kwietnia spotykaliśmy się on-line z osobami, które dołączyły do naszego najnowszego działania – Klubu Wiedzy. Udało się go zorganizować w ramach ogólnopolskiej akcji Kluby Wiedzy w polskich bibliotekach.

Gdy zgłaszaliśmy się do działającego na całym świecie programu Peer 2 Peer University (w skrócie P2PU), spotkania Klubów miały się odbywać w siedzibie biblioteki. Niestety, pandemia wszelkie takie działania przeniosła do sieci. Sprostaliśmy jednak i jako pierwsi z około 21 wybranych do projektu polskich bibliotek uruchomiliśmy w Bytowie Klub Wiedzy!

Nowa forma, większy zasięg…

28 grudnia 2020, 14:03

Szkolenia online to nie to samo, co tradycyjne, stacjonarne szkolenia, to jednak mają dużą zaletę… możliwość udziału osób z odległych miejscowości. Do tej pory w naszych szkoleniach uczestniczyli bibliotekarze z powiatu bytowskiego.

23 grudnia 2020 roku, dzięki formie online uczestnikami szkolenia byli bibliotekarze, dyrektorzy bibliotek publicznych, pedagogicznych, instytucji pomocowych oraz pracownicy socjalni z Gdańska, Słupska, Pucka, Bytowa, Parchowa i Trzebielina.