Licznik odwiedziń: 2419413

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

29 maja 2024, 09:41

Maj, maj, maj, opaował cały kraj...

Tematem przewodnim majowego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych była poezja, a spotkanie odbyło się pod hasłem „Maj w poezji”. Uczestniczki spotkania zaprezentowały ulubione wiersze polskich poetów i poetek, którzy w swoich utworach opisywali piękno i uroki maja. Czytałyśmy m.in. „Maj” Zdzisławy Pierończyk, fragmenty „Żyć każdym dniem” Phila Bosmansa czy opis wiosny z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Poezja stała się punktem wyjścia do dyskusji o różnych aspektach maja. Rozmawiałyśmy o tym, co kojarzy nam się z tym miesiącem, jakie są nasze ulubione majowe wspomnienia i dlaczego maj jest tak chętnie opisywany w literaturze. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki czytaliśmy również m.in. „Spotkanie z matką” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Następne spotkanie DKK już 18 czerwca. Zapraszamy!

Więcej zdjęć ze spotkania na naszym Facebooku i Instagramie