Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Wydarzenia

XIV edycja Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro” Starosty Powiatu Bytowskiego

29 listopada 2019, 13:19

W XIV edycji Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro” Starosty Powiatu Bytowskiego najmniej błędów i jednocześnie tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Bytowskiego otrzymał Kajetan Cyra, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie.

29 listopada w Pracowni Orange  za długopisy chwyciło 17 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu bytowskiego, którzy zmierzyli się z naszpikowanym ortograficznymi pułapkami tekstem dyktanda.

Tegoroczne dyktando poświęcone było wróżbom andrzejkowym, autorką tekstu była Krystyna Kożykowska, nauczycielka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Dzieci Europy w Bytowie.

Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô” 2019

29 listopada 2019, 11:27

Tym razem w pięciu kategoriach wystąpiło trzynastu uczestników. Kolejna edycja Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” wyłoniła powiatowych mistrzów czytania w języku kaszubskim.

25 listopada jury w składzie: Katarzyna Kozłowska, Alina Werochowska i Piotr Dziekanowski, oceniało czystość, poprawność oraz melodię wymowy, prawidłowe akcentowanie w obrębie wyrazów i większych całości składniowych oraz swobodę wypowiedzi.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo wymienione osoby będą uczestniczyć w regionalnym finale konkursu, który odbędzie się na początku grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.