II ZAMEK W POEZJI

08 sierpnia 2022, 17:33

Lirycznie na Kaszubach

Sobotni wieczór upłynął w niepowtarzalnej atmosferze słów i dźwięków.
30 lipca odbył się II Zamek w Poezji.

Laureaci II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza pn. "Lirycznie na Kaszubach" im. Wacława Pomorskiego odebrali nagrody i przedstawili swoje wiersze przed publicznością. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ prace nadesłało ponad 70 literatów!

WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA Z BARBARĄ KOSMOWSKĄ – II SPOTKANIE

21 czerwca 2022, 13:57

Chwycili za pióro

W poniedziałek 20 czerwca po raz drugi spotkaliśmy się z pisarką Barbarą Kosmowską, by wśród bibliotecznych zbiorów kontynuować naukę kreatywnego pisania. Tym razem spotkanie zdominowali uczestnicy, którzy podzielili się swoimi utworami z innymi.

Cieszymy się, że wśród naszych Czytelników, jest tak wiele twórczych i kreatywnych osób. Mamy nadzieję, że warsztaty z panią Basią zaowocują wieloma pięknymi publikacjami.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA Z BARBARĄ KOSMOWSKĄ

27 maja 2022, 10:30

Obudzić uśpionego w nas ducha literatury

Już dawno opowiedziano wszystko, ale my wszystko możemy opowiedzieć inaczej…

Niezwykłą, literacką przygodę przeżyli uczestnicy warsztatów kreatywnego pisania, które w środę 25 maja w naszej Bibliotece poprowadziła pisarka Barbara Kosmowska.

Autorka wielu lubianych i licznie nagradzanych utworów podzieliła się z nami swoją wiedzą i wprowadziła nas w tajniki literackiego świata. Świata, którego to my jesteśmy twórcami.

Konkurs Wiedzy o Zamkach Gotyckich – Edycja 2022

18 maja 2022, 12:45

Znamy zwycięzców etapu gminnego

W środę, 18 maja 2022 r. w Pracowni Orange odbył się konkurs wiedzy o zamkach gotyckich. W tym roku rozgrywany był jedynie w jednej kategorii – szkoły podstawowe.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów, którzy reprezentowali 2 placówki – Szkołę Podstawową nr 2 w Bytowie oraz Szkołę Podstawową w Pomysku Wielkim. Na tym etapie uczestnicy musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą, którą czerpali z książek m.in. „Krzyżacy” Kazimierza Trybulskiego oraz „Zamki Krzyżackie” Piotra Skurzyńskiego.