Zimowe podróże po literaturze

24 stycznia 2020, 11:54

W czasie zimowych ferii dzieci z Bytowa i okolic wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Oddział dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Bytowie.

Zajęcia odbywały się pod hasłem: „Zimowe podróże po literaturze”.

W czasie 4 spotkań w zajęciach udział wzięło 21 osób.

XIV edycja Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro” Starosty Powiatu Bytowskiego

29 listopada 2019, 13:19

W XIV edycji Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro” Starosty Powiatu Bytowskiego najmniej błędów i jednocześnie tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Bytowskiego otrzymał Kajetan Cyra, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie.

29 listopada w Pracowni Orange  za długopisy chwyciło 17 uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatu bytowskiego, którzy zmierzyli się z naszpikowanym ortograficznymi pułapkami tekstem dyktanda.

Tegoroczne dyktando poświęcone było wróżbom andrzejkowym, autorką tekstu była Krystyna Kożykowska, nauczycielka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Dzieci Europy w Bytowie.

Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô” 2019

29 listopada 2019, 11:27

Tym razem w pięciu kategoriach wystąpiło trzynastu uczestników. Kolejna edycja Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” wyłoniła powiatowych mistrzów czytania w języku kaszubskim.

25 listopada jury w składzie: Katarzyna Kozłowska, Alina Werochowska i Piotr Dziekanowski, oceniało czystość, poprawność oraz melodię wymowy, prawidłowe akcentowanie w obrębie wyrazów i większych całości składniowych oraz swobodę wypowiedzi.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo wymienione osoby będą uczestniczyć w regionalnym finale konkursu, który odbędzie się na początku grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Jan Paweł II w Bibliotece

18 listopada 2019, 11:44

14 listopada 2019 roku w ramach Kreatywnych Czwartków, w Bibliotece Miejskiej w Bytowie w Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie w czasie, którego zebrane osoby obejrzały inscenizację słowno-muzyczną, przygotowaną przez dzieci z Przedszkole nr 2, w Bytowie.

Przedszkolaki pokazały  przedstawienie poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi II  z okazji Dnia Papieskiego.. Widowisko zostało przygotowane przez panią Agnieszkę Jażdzewską.

Gminne eliminacje - Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”

08 października 2019, 19:24

8 października 2019 roku Pracownia Orange zmieniła się w salę egzaminacyjną. Komisja, pytania w zabezpieczonej kopercie, stres i rywalizacja. Pierwsza w Bytowie II Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Prezydenta Pawła Adamowicza, wywołała emocje, jakie towarzyszą maturzystom.

Do gminnego etapu przystąpiło 16 seniorów z Gminy Bytów. 30 pytań na rozwiązanie, których każdy miał 30 minut, okazało się nie lada wyzwaniem.

Ogólnopolska akcja Noc Bibliotek 2019 u nas trwała dwa dni

07 października 2019, 16:39

Po raz V wzięliśmy udział w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Ten mały jubileusz postanowiliśmy świętować dwa dni. Działania rozpoczęliśmy już 4 października nietypowym wydarzeniem, które jak się okazało, odbyło się w Bytowie po raz pierwszy. Malowanie piaskiem przyciągnęło do Pracowni Orange tłumy ciekawskich. W wydarzeniach, a były aż dwa jednego dnia, wzięły udział dzieci, dorośli, a nawet całe rodziny. Punktualnie o 12.00 odbyły się warsztaty malowania piaskiem dla dzieci. Natomiast wieczorem widzowie stali się świadkami niezwykłego widowiska, które na długo pozostaje w pamięci. Na dużym ekranie, za pomocą światła, piasku i cienia powstała autorska interpretacja bajki „Kopciuszek”. Nowe spojrzenie na znaną od dawna historię, niezrównana animacja tworzona na żywo, zabrała widzów w niezwykłą podróż do magicznego świata bajek.

VII Bytowskie Forum Animatorów Kultury w Pracowni Orange

14 października 2019, 19:09

Tegoroczne Forum odbywało się pod hasłem: Kultura pamięci pogranicza - idee, działania, wyzwania. Spotkanie przedstawicieli ośrodków kultury, bibliotek, organizacji pozarządowych trwało jak zawsze dwa dni. Tradycyjnie uczestnicy spotkali się w Tuchomiu. Pierwszego dnia 35 animatorów kultury z powiatu bytowskiego wzięło udział w wykładzie prof. Cezarego Obracht-Prondzyńskiego oraz warsztatach zorganizowanych przez Sulisławę Borowską oraz Judytę Kroskowską z Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego. W sobotę 5 października 2019 roku animatorzy w ramach wyjazdu studyjnego odwiedzili m.in. Pracownię Orange.

strona:    1    2    3    Następna strona