Biuletyn Informacji Publicznej (BIP)

Nasz Instagram

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Gra miejska „Śladami Bycia”

29 maja 2021, 14:36

No i organizację pierwszej gry miejskiej mamy za sobą…

Kto nie uczestniczył niech żałuje.

Wystartowało 6 grup

Łącznie 16 uczestników

Zmagania z zadaniami nie były wcale takie proste. Pojawiły się pytania z zakresu historii zabytków i pomników, haftu kaszubskiego oraz historii zamku bytowskiego, ale także zadania związane z kreatywnością i zdolnościami plastycznymi.

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

28 maja 2021, 14:59

Głośne czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów spędzania czasu z dzieckiem, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, pozwala miło spędzić czas i zostawia dobre wspomnienia.

W środę, 26 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Potrwa do 2 czerwca. Po raz pierwszy w akcję włączyła się także Biblioteka Miejska w Bytowie.

Tym samym rozpoczęliśmy nową akcję, która będzie kontynuowana każdego roku, a co istotne, stanie się naszym lokalnym wydarzeniem, bo czytać dzieciom będziemy przygody Bycia.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

19 maja 2021, 17:42

Pierwsze od dawna spotkanie stacjonarne w Pracowni Orange. Ze względu na trwające w Bibliotece Miejskiej skontrum związane ze zmianą na stanowisku dyrektora, „orange’owa” przestrzeń okazała się jedynym miejscem do zorganizowania oficjalnego spotkania w ramach święta Bibliotekarzy i Bibliotek. Oficjalnego, bo z udziałem Władz Powiatu Bytowskiego. Przeddzień naszego święta odwiedzili nas Starosta Bytowski Leszek Waszkiewicz oraz Wicestarosta Roman Ramion. Były życzenia i prezenty.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to nie jedyny powód wizyty Władz Powiatu. Gratulacje i prezent – Herb Powiatu, otrzymał Jacek Prądziński, nowy dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie.

Przy okazji przypominamy, że bytowska książnica pełni rolę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Powiecie Bytowskim.

Pierwsze z egzaminem zewnętrznym i pierwsze bez uroczystego podsumowania

02 grudnia 2020, 10:23

Wszystkie organizowane przez nas szkolenia zawsze kończyły się uroczystym zakończeniem oraz wręczeniem symbolicznych dyplomów. Podsumowanie pierwszego szkolenia, kończącego się zewnętrznym egzaminem umożliwiającym zdobycie certyfikatu ITpass - „Certyfikatu Umiejętności Komputerowych - poziom podstawowy”, chociaż zasługującego na szczególnie uroczysty charakter, odbyło się za pośrednictwem poczty. Długo wyczekiwane, zdobyte ciężką pracą certyfikaty, kursantom dostarczył listonosz.

A wszystko przez pandemię…

Zilustruj „Balladynę” – podsumowanie Konkursu

09 listopada 2020, 16:58

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania była inna w porównaniu do dotychczas zorganizowanych przez nas akcji. Ze względu na panującą epidemię zorganizowaliśmy czytanie „Balladyny” według własnej inwencji i pomysłowości.

Bytowska edycja akcji odbyła się w formie konkursu plastycznego na ilustrację do wybitnego dzieła polskiego romantyzmu.

Prace wykonane dowolną techniką plastyczną przez plastyków – amatorów, profesjonalnych artystów w każdym wieku, początkowo można było składać do 9 września. W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu bytowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19 oraz remontem Wypożyczalni, termin przyjmowania wydłużyliśmy do 30 września. Na Konkurs łącznie wpłynęło 5 prac.