Spotkania

Promocja dwóch książek

30 maja 2019, 14:50

Promocja dwóch książek, których współautorami są bytowiacy – prof. Cezary Obracht-Prondzyński i mieszkający w Parchowie Piotr Zatoń. Pierwsza z prezentowanych to kolejna część serii tzw. Vademecum Kaszubskiego. Kolejną pozycją, której poświęcono promocję, był album „Znaki tożsamości. Wzór haftu kaszubskiego w przestrzeni publicznej”. 13 maja 2019 roku uczestnicy wysłuchali ciekawych informacji o pracach nad książkami, a także mieli okazję zdobyć wpis od autorów.

Sekcja „Szkoła liderów” – spotkanie I

14 maja 2019, 20:21

Kolejna sekcja zainaugurowała swoją działalność. Pierwsze spotkanie warsztatowe „Szkoły liderów” odbyło się 13 maja 2019 roku w Pracowni Orange.

Grupa 15 słuchaczy uczestniczyła w różnych ćwiczeniach pozwalających dostrzec rolę komunikacji w środowisku lidera. Warsztaty poprowadził dr Grzegorz Piekarski – opiekun sekcji.

Sekcja historyczna – spotkanie I i II

02 maja 2019, 11:37

Działalność sekcji historycznej bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku została zainaugurowana 26 kwietnia 2019 roku wykładem z zakresu historii związanej z dziejami Polski, nawiązującymi do 100-lecia odzyskania niepodległości. Wykład wygłosił prof. dr hab. Roman Drozd, prof. zw. Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierownik Zakładu  Studiów Wschodnich  Instytutu Historii i Politologii.

Drugie spotkanie odbyło się 30 kwietnia 2019 roku i było podzielone na dwie części: wykład i udział w uroczystości odsłonięcia figurki św. Jerzego oraz otwarcia zabytkowego mostu kolejowego nad rzeką Borują.

Sekcja teatralna – spotkanie I

27 kwietnia 2019, 18:02

Drugie spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej było związane z teatrem. 24 kwietnia 2019 roku grupa 20 studentów trzeciego wieku po raz pierwszy w historii bytowskiego Uniwersytetu rozpoczęła zajęcia w ramach sekcji. Inauguracja sekcyjnego działania miała miejsce w Pracowni Orange. Wykład wprowadzający w tematykę teatralną wygłosił dr hab. Daniel Kalinowski, prof. AP, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego.

Promocja i wystawa o Franciszku Leonie Kręckim

27 kwietnia 2019, 16:37

Promocja książki o Franciszku Leonie Kręckim, jednym z bohaterów kaszubskiej drogi do Niepodległej Polski, odbyła się 24 kwietnia 2019 roku w Czytelni Działu dla Czytelników Dorosłych.

Franciszka Kręckiego – jednego z najważniejszych działaczy gdańskiej Polonii z czasów zaboru pruskiego, a także Wolnego Miasta Gdańska, przybliżył Łukasz Grzędzicki, wiceprezes Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Organizatorem spotkania był bytowski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Inauguracja drugiej edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku

26 kwietnia 2019, 19:32

Druga edycja bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowana. 11 kwietnia 2019 roku w Pracowni Orange 50 słuchaczy rozpoczęło edukację, która będzie trwała dwa lata.  Symbolicznego otwarcia bytowskiego Uniwersytetu dokonali: dr Krzysztof Myszkowski, przedstawiciel Biura Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierownik Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć” oraz Jacek Prądziński, koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytowie, członek zarządu Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”.

Wykład inauguracyjny pt. „Na początku był ogród... Wirydarze w polskiej poezji barokowej na tle kultury dawnej Europy” wygłosiła  dr hab. Krystyna Krawiec-Złotkowska, prof. AP, wicedyrektor Instytutu Polonistki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Profesor Krystyna Krawiec-Złotkowska przedstawiła słuchaczom bytowskiego UTW sposoby mówienia o pięknie ogrodu od antyku grecko-rzymskiego i antyku hebrajskiego do XVII wieku, mówiła o reaktywowaniu tradycji i form opisu miejsc szczęśliwych oraz ulokowała poszczególne wyobrażenia tych krain w wyobraźni ludzi baroku – „epoki przeciwieństw”.

Obliczenia statystyczne w arkuszu kalkulacyjnym - szkolenie dla bibliotekarzy

25 marca 2019, 16:48

Kolejne spotkanie szkoleniowe bibliotekarzy z powiatu bytowskiego to zajęcia z najpopularniejszym arkuszem kalkulacyjnym MS EXCEL. Arkusz wykorzystywany jest w bardzo szerokim zakresie działań, począwszy od tworzenia prostych list, poprzez budowę budżetów, raportów, analiz skończywszy na skomplikowanych aplikacjach, dostosowanych dla rozmaitych dziedzin.

25 marca w Pracowni Orange 10 bibliotekarzy z 5 bibliotek, zaadoptowało arkusz do bibliotecznych sprawozdań.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    Następna strona