DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

23 lutego 2022, 12:03

Warto zakochać się w książkach…

Pozostając w klimacie Walentynek podczas wczorajszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, uczestniczki rozmawiały o kobiecej literaturze pełnej miłości.

Miłość – czym tak naprawdę jest? Jaka może być? Jakie ma etapy? Podczas żywiołowej dyskusji właśnie słowo miłość odmieniane było przez wszystkie przypadki. I nic dziwnego, bowiem uczucie to wywołuje tak silne i różnorodne emocje, że nie da się mówić o nim bez poruszenia. Pomocą służyły również książki, które nie tylko przedstawiają romantyczne historie bohaterów, ale przede wszystkim udowadniają, że każda miłość jest inna.

A świadczą o tym również tytuły utworów, które w ostatnim czasie zainteresowały uczestniczki DKK – „Gorzka miłość”, „Miłość? bardzo proszę”, „Historia pewnej miłości”, „Trudna miłość”, „Hinduska miłość”, „Zimową nocą”, „Miłości ich życia”, „Miłość w czasach niepokoju”. Dodatkowo z codziennych doświadczeń pracy bibliotekarzy wiemy, że odwiedzające nas osoby bardzo chętnie sięgają po tego rodzaju literaturę.

Dyskusyjny Klub Książki to nie tylko doskonały sposób na promocję czytelnictwa, ale również wyjście naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, którzy po skończonej lekturze czują potrzebę podzielenia się swoimi wrażeniami. Bardzo cieszy nas fakt, że grono uczestników rozrasta się z każdym spotkaniem. Zapraszamy więc każdego komu bliska jest literatura oraz chęć rozmowy o niedawno przeczytanych pozycjach.

Co ciekawe dyskusje odbyły się w wyjątkowym dniu 22.02.2022. Jest to tzw. data magiczna lub też anielska, której niektórzy przypisują duchowe znaczenie. Kolejne spotkanie DKK 29 marca, na którym nie zabraknie tematów nawiązujących do zbliżającego się Dnia Kobiet.

Spotkanie Klubu Literackiego WERS

15 lutego 2022, 13:01

Literacki piątek

To już drugi raz, kiedy w naszej Pracowni Orange powitaliśmy miłośników poezji, dodatkowo  w większym gronie. Spotkanie początkowo miało charakter integracyjny, by zaznajomić nowych członków z zasadami Klubu. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęto prezentacje twórczości danych osób, które podzieliły się również swoimi wspomnieniami oraz doświadczeniami dotyczącymi własnych publikacji. Przyjazna atmosfera pozwala na przełamanie swoich lęków przed otwarciem się na innych, dlatego mamy nadzieję, że do grupy poetów będą dołączać nowe twarze, do czego gorąco zachęcamy.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5