SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

12 czerwca 2023, 14:28

Przyroda ma w sobie coś uniwersalnego, coś dla wszystkich

W poniedziałek, 5 czerwca, odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Dziekanowskim oraz Kazimierzem Rolbieckim. Poprowadził je Jarosław Czarnecki, który zapoznał nas z tematyką najnowszej publikacji. Spotkanie autorskie dotyczyło promocji książki pod tytułem Przyroda na Kaszubach / Roda na Kaszëbach.
Autorzy poprzez piękne zdjęcia oraz tekst w języku polskim oraz kaszubskim przekazali dawkę wiedzy o najbliższych oraz najdalszych terenach Kaszub.
Podczas spotkania wywiązała się rozmowa dotycząca, że jest to jedna z nielicznych publikacji o tej tematyce. Zarówno współtwórcy jak i uczestnicy mieli okazję wypowiedzieć się na temat otaczającej nas przyrody. Każdy z obecnych stwierdził, że naszym zadaniem jest chronienie fauny i flory oraz dbanie o nią.
Książka pełni rolę vademecum, które może stać się źródłem wiedzy zarówno dla lokalnych mieszkańców jak i turystów. Jej dodatkowym walorem jest to, że napisana jest w dwóch językach: kaszubskim oraz polskim. Przyroda na Kaszubach / Roda na Kaszëbach jest skarbnicą ciekawostek o kaszubskiej przyrodzie, o których nie myśli się na co dzień. Kaszuby to nie tylko miejsca turystyczne, w których zwiedzamy zabytki, lecz pełno jest tutaj pomników przyrody, które zachwycają za każdym razem.