Lekcje biblioteczne

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

20 czerwca 2024, 15:47

𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗧𝘆𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗖𝘇𝘆𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶𝗼𝗺 – 𝗰𝘇𝗮𝘀 𝘀𝘁𝗮𝗿𝘁!

Podczas pierwszego spotkania dotyczącego czytania najmłodszym czytelnikom - odwiedziły nas dzieci z Przedszkola w Gostkowie – by zobaczyć co trzeba zrobić by zostać naszym czytelnikiem, jakie książki oferujemy dla małych książkożerców oraz jakie dodatkowe atrakcje znajdują się w bibliotece.
Bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci podzieliły uczestników zajęć na dwie grupy: młodsze dzieci – Motylki zostały w Sali Bajek, natomiast starsze – Biedronki udały się do Czytelni Oddziału dla dzieci. Obie bibliotekarki przygotowały niesamowite opowieści dla grup. Motylki usłyszały bajkę o Złotej rybce, którą przedstawiono w formie Kamishibai – japońskiego teatrzyku obrazkowego dla dzieci. Biedroneczki posłuchały bajki "Kocham Cię jak stąd do Księżyca" Amelii Hepworth, która została wydana w formie 3D – trójwymiarowych, ruszających się obrazków.
To nie koniec ekscytujących zabaw dla obu grup! Młodsze dzieci po obejrzeniu naszego księgozbioru dobrze się bawiły przy użyciu Magicznego Dywanu. Natomiast starsze kodowały online biedronkę i kwiaty na interaktywnej tablicy.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.