Licznik odwiedziń: 2205491

ROBOTYCZNE ZAJĘCIA

15 kwietnia 2024, 17:15

Geniboty w akcji

Grupa z Przedszkola nr 2 w Bytowie spotkała się z naszymi robotami – Genibotami po raz pierwszy. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajkę „Jak zielona gąsienica stała się kolorowym motylem" i poznały funkcje robotów takie jak: wydawanie dźwięków, jeżdżenie, dodawanie i odejmowanie, a nawet tańczenie.

Poza tym w planie zajęć przewidzieliśmy nie tylko zabawę robotami, ale też kodowanie offline na macie oraz na tablicy interaktywnej. Zarówno na planszy jak i tablicy zakodowaliśmy kolorowe kwiaty.

Geniboty to interaktywne pomoce naukowe, dzięki którym dzieci wkraczają w poznawanie nowych technologii oraz uczą się poprzez nurt STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zabawa takim sprzętem rozwija kompetencje miękkie takie jak logiczne myślenie oraz kreatywność.

OSIEM MAŁYCH PLANET

09 kwietnia 2024, 12:16

𝙆𝙤𝙨𝙢𝙞𝙘𝙯𝙣𝙚 𝙯𝙖𝙟𝙚̨𝙘𝙞𝙖
Biedroneczki oraz Króliczki z Przedszkola nr 1 Bytowie odwiedziły naszą książnicę i uczestniczyły w zajęciach o kosmosie.
Podczas zajęć przeczytaliśmy bajkę „Osiem małych planet” Chrisa Ferriego o ciałach niebieskich w Układzie Słonecznym. Bibliotekarki przedstawiły również fakty o otaczającym nas wszechświecie. Dzieci odpowiadały również na pytania dotyczące kosmosu.
Każdy z uczestników pokolorował obrazek z kosmitą, planetą bądź astronautą, a my pomogłyśmy je ożywić przy pomocy aplikacji Quiver. Jest to aplikacja dzięki, której zwykłe obrazki ożywają, używając technologii AR (Augmented reality).
Kolorowanie nie było jedynym elementem zajęć, ponieważ część zajęć przeistoczyła się w zajęcia ruchowe, gdzie skacząc i udając startującą rakietę, próbowaliśmy złapać gwiazdy z nieba.

WIOSENNE KODOWANIE W FILII

09 kwietnia 2024, 12:12

W piątek, 5 kwietnia, grupa „Orzełki” ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie wzięła udział w warsztatach kodowania robotów 🔴🟢🔵⚫️

Podczas zajęć wykorzystaliśmy Ozoboty oraz drewniane puzzle AR (rozszerzona rzeczywistość).
6-latki mogły nie tylko zobaczyć jak wyglądają rośliny, zwierzęta i inne otaczające nas obiekty, ale mogły również usłyszeć jakie wydają dźwięki.
Dzięki nim nauka programowania stała się jeszcze prostsza i bardziej wartościowa.

W KRAINIE PTAKÓW I MOTYLI

22 marca 2024, 12:44

14 marca obchodziliśmy Dzień Motyla, a 1 kwietnia będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Ptaków.

Z tej okazji naszą biblioteczną Filię odwiedziła grupa „Orzełki” ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie 😊

Dzieci dowiedziały się jaką rolę w przyrodzie spełniają nasi mali skrzydlaci przyjaciele. Przedszkolaki wysłuchały śpiewu różnych gatunków ptaków, a później same próbowały naśladować ich odgłosy

🎶🎵🦉🦤🦩🐦🦅

Poznały także wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Nasze ptaki”, a na zakończenie wykonały pracę plastyczną związaną z tematem zajęć 🎨🖼

LEKCJE PEŁNE WRAŻEŃ

13 marca 2024, 10:42

Nowe technologie w Bibliotece

Pierwsza wizyta w Bibliotece to bardzo ważny moment dla każdego malucha. Aby urozmaić lekcje wprowadzające, podczas zajęć bardzo często wykorzystujemy różnego rodzaju pomoce dydaktyczne – w tym nowe technologie.

We wtorek 5 marca odwiedziła nas grupa „Misie” z Przedszkola nr 2 w Bytowie. 5 latki poznały roboty Genibot i świetnie bawiły się podczas kodowania offline.

W piątek 8 marca zaprosiliśmy do siebie „Motylki” z Przedszkola nr 1 w Bytowie. Dzieci starannie pokolorowały swoje obrazki, które następnie ożyły dzięki aplikacji Quiver (rozszerzona rzeczywistość AR)

Na obu spotkaniach wykorzystaliśmy także nasz interaktywny monitor, który doskonale sprawdził się do przeprowadzenia quizu o postaciach z bajek.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

DZIEŃ DINOZAURA

28 lutego 2024, 11:52

...to doskonała okazja, by pogłębić wiedzę na temat tych prehistorycznych gadów.

I choć dinozaury wyginęły miliony lat temu, to dzisiaj pojawiły się w naszej Bibliotece!
Podczas wtorkowych zajęć Pracownia Orange zamieniła się w niesamowity Park Jurajski.
Grupa „Pszczółki” z Przedszkola nr 2 w Bytowie poznała mnóstwo ciekawostek na temat dinozaurów, a następnie rozwiązywała zagadki na naszym nowym interaktywnym ekranie. Dzieci poznały aż 8 różnych gatunków tych zwierząt.
Jednak największą atrakcją spotkania były niezwykłe kolorowanki 3D, które sprawiły, że nasze stegozaury, triceratopsy czy tyranozaury pojawiły się w Bibliotece. Żywe okazy zrobiły niemałe wrażenie na przedszkolakach.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku.

CZARNE, BIAŁE, SZAROBURE...

23 lutego 2024, 10:20

Dzień Kota w naszej Bibiotece!

Czy wiecie, że 17 lutego obchodzimy Dzień Kota? Z tej okazji w naszej Bibliotece rozmawialiśmy o naszych milusińskich.

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Bytowie przyszły posłuchać bajki o Kocie w butach.

Później zabraliśmy się do programowania Ozobotów – najpierw za pomocą markerów, a potem wykorzystując puzzle. Przedszkolaki miały dużo frajdy z układania tras dla naszych robotów.

strona:    1    2    3    4    5    6    Następna strona