Lekcje biblioteczne

GRAMY RAZEM

14 lipca 2022, 15:51

Gry Planszowe w Bibliotece

W czwartek 14 lipca postanowiliśmy zabrać dzieci w świat gier, ale nie komputerowych, lecz tych planszowych! Taki rodzaj spędzania czasu pozwala dzieciom na zdobywanie odpowiednich wzorców zachowań takich jak: gra fair play, umiejętność odpowiadania szybko na pytania, logika, zwinność oraz dzielenie się grami. Każdy z uczestników wybierał planszówkę, w którą chciał zagrać, a po jakimś czasie dzieci wymieniały się bądź szukały innych gier.  Gracze szybko zapoznawali się z regułami zabaw, których nie znali i przechodzili do działania. Dzięki tym zajęciom daliśmy grom planszowych nowe życie i uświadomiliśmy naszych małych czytelników, że  planszówki nie są wcale takie nudne.

WAKACYJNE PODRÓŻE ROBOTÓW

14 lipca 2022, 09:27

Programowanie Photonów

W środę 13 lipca zorganizowaliśmy wakacyjne zajęcia dla dzieci. Podczas spotkania nasi mali programiści za pomocą robotów Photon przemierzali najróżniejsze zakątki świata. Poruszając się po specjalnych matach edukacyjnych zwiedziliśmy najpiękniejsze stolice europejskie takie jak Paryż czy Rzym, ale także dotarliśmy nad polskie morze i góry.

Programowanie robotów to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Pokazaliśmy dzieciom aplikacje, dzięki którym Photony nie tylko wydawały dźwięki – naśladowały odgłosy zwierząt oraz ludzkie emocje, ale także zmieniały kolory czółek.

Na koniec nagraliśmy na jednego z robotów wspólny wakacyjny okrzyk.

WTORKI Z UKRAIŃSKĄ BAJKĄ

12 lipca 2022, 13:17

Przygody Bycia w języku ukraińskim

We wtorek 12 lipca na zamkowym dziedzińcu odbyło się drugie spotkanie pod tytułem „Bajki ukraińskie”. Kolejne zajęcia były słuchowiskiem gdzie tym razem był przeczytany: "Bycio Herbu Kasztan", który był przetłumaczony na język ukraiński. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki i odpowiadały na zadawane pytania. Po wysłuchaniu bajek grupa udała się do Oddziału dla Dzieci by pobawić się na Magicznym Dywanie.

Dziękujemy Pani Mirosławie Hanasko za przetłumaczenie pierwszej części przygód Bycia na język ukraiński.

WAKACYJNE ZAJĘCIA ART

11 lipca 2022, 15:27

Moc Kamieni

Zajęcia, które odbyły się 11 lipca cieszyły się dużym powodzeniem. Uczestnicy tworzyli obrazki z kamienia. Każdy z uczestników puścił wodzę fantazji oraz stworzył prawdziwe dzieło sztuki. Podczas zajęć powstały wyjątkowe kamienne koty, myszki , biedronki, psy, małpki oraz abstrakcyjne postacie. Zajęcia były świetną formą do rozwoju kreatywności oraz szukania inspiracji w najmniejszych rzeczach. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wykonywania obrazków. Dzieci po zrobieniu zdjęć pamiątkowych zabrały swoje prace do domu.

Zapraszamy na kolejną dawkę twórczości również w poniedziałek 18 lipca, o godzinie 11:00.

ORIGAMI W BIBLIOTECE

08 lipca 2022, 15:08

Magia zamknięta w papierze

Zajęcia wakacyjne, które odbyły się 8 lipca w bibliotece polegały na stworzeniu owadów z papieru. Uczestnicy wycinali kółeczka by stworzyć origami. Dzieci wykonały biedronki, pszczółki oraz kwiatka z papieru i doskonale się przy tym bawiły. Każda z prac była starannie wykonana i było widać, że dzieci włożyły w to całe serce.

GRA TERENOWA DLA DZIECI

08 lipca 2022, 10:44

Śladami Bycia na Zamku w Bytowie

Wakacyjne zajęcia na zewnątrz okazały się strzałem w dziesiątkę! W czwartek 7 lipca ponad trzydziestu małych tropicieli szukało zagadek ukrytych na dziedzińcu bytowskiej warowni. Na szczęście dopisała pogoda.

Po odnalezieniu wszystkich kopert, oprowadziliśmy dzieci po Działach Biblioteki. Następnie przenieśliśmy się do Pracowni Orange, by wspólnie odpowiadać na pytania dotyczące przygód Rycerza Bycia. Jednak pojawiły się również trudniejsze pytania dotyczące książek i pracy w bibliotece. Najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody, a pozostałym uczestnikom wręczyliśmy drobne upominki.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o naszych wakacyjnych działaniach.

TWORZYLIŚMY FILCOWE OWOCE

07 lipca 2022, 13:30

Warsztaty z filcu się szyje

Zajęcia odbyły się 06 lipca i były to warsztaty Z filcu się szyje. Uczestniczki dobrze się bawiły podczas wykonywania prac z filcu. Każda z nich użyła innego wzoru i powstały: arbuzy, sowy oraz awokado.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    Następna strona