Lekcje biblioteczne

LEKCJA WPROWADZAJĄCA

18 września 2023, 14:18

Mały Czytelnik dzisiaj, to dorosły Czytelnik w przyszłości

Wrzesień to czas, w którym powracamy do organizowania lekcji wprowadzających dla najmłodszych dzieci. W tym roku szkolnym jako pierwsze zawitały do nas Poziomki z Niepublicznego Przedszkola "Świętego Filipa" w Bytowie.

Zaprezentowaliśmy naszym gościom najnowsze pozycje książkowe i zachęciliśmy do jak najczęstszego odwiedzenia Biblioteki. Opowiedzieliśmy maluchom o akcji „Mała książka – wielki człowiek” i pokazaliśmy jak wyglądają karty: Czytelnika i Małego Czytelnika. Ta druga jest przeznaczona na specjalne naklejki, które wydajemy dzieciom za każdą wizytę w Oddziale dla Dzieci zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki. Po zebraniu dziesięciu naklejek, każdy Mały Czytelnik zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowanie książkami.

W drugiej części zajęć pokazaliśmy przedszkolakom na czym polega nauka i zabawa na Magicznym Dywanie.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie