Lekcje biblioteczne

ORIGAMI W BIBLIOTECE

08 lipca 2022, 15:08

Magia zamknięta w papierze

Zajęcia wakacyjne, które odbyły się 8 lipca w bibliotece polegały na stworzeniu owadów z papieru. Uczestnicy wycinali kółeczka by stworzyć origami. Dzieci wykonały biedronki, pszczółki oraz kwiatka z papieru i doskonale się przy tym bawiły. Każda z prac była starannie wykonana i było widać, że dzieci włożyły w to całe serce.

GRA TERENOWA DLA DZIECI

08 lipca 2022, 10:44

Śladami Bycia na Zamku w Bytowie

Wakacyjne zajęcia na zewnątrz okazały się strzałem w dziesiątkę! W czwartek 7 lipca ponad trzydziestu małych tropicieli szukało zagadek ukrytych na dziedzińcu bytowskiej warowni. Na szczęście dopisała pogoda.

Po odnalezieniu wszystkich kopert, oprowadziliśmy dzieci po Działach Biblioteki. Następnie przenieśliśmy się do Pracowni Orange, by wspólnie odpowiadać na pytania dotyczące przygód Rycerza Bycia. Jednak pojawiły się również trudniejsze pytania dotyczące książek i pracy w bibliotece. Najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody, a pozostałym uczestnikom wręczyliśmy drobne upominki.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o naszych wakacyjnych działaniach.

TWORZYLIŚMY FILCOWE OWOCE

07 lipca 2022, 13:30

Warsztaty z filcu się szyje

Zajęcia odbyły się 06 lipca i były to warsztaty Z filcu się szyje. Uczestniczki dobrze się bawiły podczas wykonywania prac z filcu. Każda z nich użyła innego wzoru i powstały: arbuzy, sowy oraz awokado.

BĄDŹ EKO

07 lipca 2022, 13:20

Zajęcia upcyklingowe dla dzieci

Zajęcia "Bądź Eko - nie wyrzucaj, stwórz nowe" odbyły się 06 lipca i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ważnym jest pokazanie dzieciom, że dbanie o środowisko i korzystanie z przedmiotów wielokrotnego użytku jest potrzebne dla świata. Uczestnicy zajęć wykonywali ramki, które przyozdobili płytami, które miały zostać zubytkowane.

WTORKI Z UKRAIŃSKĄ BAJKĄ

05 lipca 2022, 16:56

Czytanie bajek zamkowym wzgórzu

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci usłyszały bajkę w języku ukraińskim. Trzydziestu uczestników zajęć z zaciekawieniem słuchało bajki o przygodach lwa. Ładna pogoda sprzyjała i urozmaiciła lekcję. Lew miał różne przygody zaczynając od czytania listów, odwiedzin żyrafy,  aż po ratowanie słonia. Dzieci bardzo dobrze się bawiły i mamy nadzieję, że odwiedzą nas za tydzień.

Zapraszamy na kolejne zajęcia 12 lipca o godzinie 11:00. Ćwiczenia odbędą się na wzgórzu zamkowym bądź w sali bibliotecznej.

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

24 czerwca 2022, 15:43

Uroczyste wręcznie dyplomów

Grupa SOWY ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie wzięła udział w projekcie czytelniczym MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Podczas wizyty w naszej Bibliotece, każdemu dziecku wręczyliśmy dyplom, który jest potwierdzeniem literackich zainteresowań, a imienna karta Czytelnika przepustką do krainy naszych bibliotecznych zbiorów.

Dzięki tej akcji dzieci już od najmłodszych lat poznają naszą Bibliotekę i jej ofertę, korzystają z naszych multimedialnych zasobów, ale przede wszystkim stają się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

13 maja 2022, 13:15

BIBLIOTEKA – ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU

To hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. We wtorek 10 maja pokazaliśmy dzieciom, że dzięki niezwykłym książkom, można ten świat poczuć i usłyszećDzisiaj książki to nie tylko kartki papieru. W naszej Bibliotece posiadamy również te interaktywne, a także dźwiękowe i sensoryczne, które od małego uczą naszych czytelników poznawać otaczający ich świat.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    Następna strona