Lekcje biblioteczne

W krainie czarów i wróżb

03 grudnia 2019, 11:30

26 listopada 2019 roku w Oddziale dla Dzieci odbyły się dwa spotkania  andrzejkowe  ” W krainie czarów i wróż”.

O godzinie 10.30 odwiedziły nas dzieci z klasy I, SP nr 2 w Bytowie pod opieką wychowawczyni Ireny Hryndzio. Natomiast w godzinach popołudniowych na wieczór wróżb andrzejkowych zaprosiliśmy wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bytowie z opiekunami panią Ewą Łaczyńską oraz panem Wiesławem Włodarczykiem.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w Wigilię świętego Andrzeja. Kiedyś był przeznaczony tylko dla dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). W dawnych czasach wróżby andrzejkowe były  traktowane bardzo poważnie. Obecnie to niezobowiązująca zabawa przeznaczona dla dziewcząt i chłopców.

Dzieci w czasie zajęć uczestniczyły we wróżbach: twój ulubiony kolor, papierowa wydzieranka, magiczna karta, magiczna gwiazda, kim zostanę oraz losy szczęścia.

Spotkania  andrzejkowe dostarczyły uczestnikom wiele przeżyć, emocji i radości. Wszyscy łącznie z opiekunami świetnie się bawili.

W krainie czarów i wróżb