Lekcje biblioteczne

Nadchodzą Święta

23 stycznia 2020, 14:14

Grudzień to tradycyjnie okres zajęć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku na zajęcia, do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej w Bytowie,  przyszły dwie grupy przedszkolaków:

10.12.2019 - grupa 6-latków, 26 osób.

13.12.2019 – grupa 5-latków 20 osób.

Na wstępie, dzieci wysłuchały świątecznej piosenki, a później posłuchały i obejrzały przedstawienie w teatrzyku Kamishibai

pt. „Adwent i Boże Narodzenie z Paulem i Emmą”. Przedstawiona bajka była wstępem do rozmowy o tradycjach bożonarodzeniowych w naszych domach. Dzieci opowiadały jak wyglądają u nich święta oraz jak pomagają rodzicom w przygotowaniach do nich. W dalszej części spotkania maluchy zapoznały się z książkami o tematyce świątecznej, jakie posiada w swoich zbiorach bytowska książnica.

Na koniec odbyła się praktyczna część zajęć w trakcie , których dzieci musiały wykazać się  kreatywnością w ozdabianiu papierowych pierniczków świątecznych.

W czasie wykonywania  prac plastycznych dzieci wspólnie śpiewały kolędy co stworzyło prawdziwy świąteczny nastrój. Na koniec wszyscy złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

Nadchodzą Święta