Lekcje biblioteczne

Programowanie - ekologia na co dzień

06 lipca 2021, 17:51

Bytowski Rynek znów odwiedziły PHOTONY!

6 lipca 2021 roku w centrum naszego miasta pojawiły się dwa Photony i spora gromadka dzieci. Z pomocą interaktywnych robotów trzyosobowa grupa Ekologów-Programistów w samo południe uczyła postaw proekologicznych przez programowanie.

Zabawa edukacyjna "Ekologiczne miasto" cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców.

Wyposażone w mnóstwo czujników urządzenia wprowadziły uczestników w świat nowych technologii. Mali bytowiacy mieli okazję nie tylko samodzielnie sterować niezwykłymi robotami, ale także - za ich pomocą - pisać po specjalnej macie.

Zajęcia realizowane przez Pracownię Orange w Bytowie w ramach programu grantowego  pn. „Programowanie – ekologia na co dzień” przyznanego przez Fundację Orange.

Więcej zdjęć na stronie Pracowni Orange