Lekcje biblioteczne

GRAMY RAZEM

14 lipca 2022, 15:51

Gry Planszowe w Bibliotece

W czwartek 14 lipca postanowiliśmy zabrać dzieci w świat gier, ale nie komputerowych, lecz tych planszowych! Taki rodzaj spędzania czasu pozwala dzieciom na zdobywanie odpowiednich wzorców zachowań takich jak: gra fair play, umiejętność odpowiadania szybko na pytania, logika, zwinność oraz dzielenie się grami. Każdy z uczestników wybierał planszówkę, w którą chciał zagrać, a po jakimś czasie dzieci wymieniały się bądź szukały innych gier.  Gracze szybko zapoznawali się z regułami zabaw, których nie znali i przechodzili do działania. Dzięki tym zajęciom daliśmy grom planszowych nowe życie i uświadomiliśmy naszych małych czytelników, że  planszówki nie są wcale takie nudne.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie