Lekcje biblioteczne

BIBLIOTECZNE LEKCJE WPROWADZAJĄCE

14 października 2022, 10:31

Magia jesiennych liści

Każdego roku zapraszamy do siebie grupy szkolne oraz przedszkolne, aby jak najwięcej dzieci poznało nasz niezwykły biblioteczny świat i tym samym zostało naszymi nowymi Czytelnikami.

W drugim tygodniu października odwiedziły nas 6-latki z przedszkola Miś Puchatek oraz pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie. Podczas pierwszej wizyty w bibliotece mali uczestnicy mieli okazję obejrzeć nasz bogaty księgozbiór, poznać zasady wypożyczeń oraz nauczyć się szacunku do książki.Dzieci chętnie przeglądały zbiory w Sali Bajek oraz wysłuchały wierszy o tematyce jesiennej.

W kolejnej części zajęć pokazaliśmy jak niewiele potrzeba by stworzyć przepiękne i pomysłowe prace plastyczne. Wystarczy odrobina kolorowych liści zebranych podczas spaceru, klej i zwykła kartka. Wykonanie zadania nie jest trudne, zajmuje niewiele czasu, a w efekcie końcowym powstają urocze jesienne zwierzątka. Wśród listkowych kompozycji królowały jeże, rybki i motyle, ale nie zabrakło również osiołków czy słoni.

Jednak bez wątpienia największą ciekawość wzbudziły gry i zabawy na magicznym dywanie, nie tylko te jesienne.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie