Lekcje biblioteczne

CZYTANIE = SUKCES

12 stycznia 2023, 10:45

Biblioteczna lekcja języka polskiego

Nasza Biblioteka, a dokładniej Oddział dla Dzieci, bierze udział w akcji CzytaSobie.

Jest to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania w wieku 5-7 lat. W tym roku projekt świętuje swoje 10-lecie.

W środę 11 stycznia odwiedziła nas klasa II A ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie. Na nietypowej, bo odbywającej się w Bibliotece, lekcji języka polskiego, każdy z uczniów przeczytał fragment książki „Nelka i piesek Fafik”. Następnie dzieci szukały w tekście rzeczowników, czasowników i przymiotników oraz  podawały ich przykłady. Ostatnim etapem zajęć było pokolorowanie Fafika i nadanie mu cech o jakich była mowa w czytance.

Czytanie = sukces. Książka jest zaproszeniem do wspólnego przeżywania i doświadczania świata zaklętego w słowach. Czytajmy dzieciom już od najmłodszych lat!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie