Lekcje biblioteczne

W SIECI BEZ STRACHU

20 lutego 2024, 10:20

𝗗𝘇𝗶𝗲ń 𝗕𝗲𝘇𝗽𝗶𝗲𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗜𝗻𝘁𝗲𝗿𝗻𝗲𝘁𝘂 𝟮𝟬𝟮𝟰
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2024 naszą Bibliotekę odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dzieci zwiedziły Oddział dla Dzieci, gdzie poznały po kolei wszystkie pomieszczenia: Wypożyczalnię, Salę Bajek i Pracownię Orange. Dowiedziały się, jak korzystać z biblioteki i jakie książki na nie czekają do wypożyczenia.
Później zapoznały się z materiałami edukacyjnymi, które w zabawny i pouczający sposób przedstawiają zagrożenia płynące z nadmiernego korzystania z komputera. Przestrzegliśmy również przed nieodpowiednim używaniem Internetu i wspomnieliśmy o nieostrożności w kontaktach z innymi użytkownikami Sieci.
Sprawdziliśmy, czy uczniowie zapamiętali te informacje poprzez quiz. Poszło im znakomicie! :)