Lekcje biblioteczne

ROBOTYCZNE ZAJĘCIA

15 kwietnia 2024, 17:15

Geniboty w akcji

Grupa z Przedszkola nr 2 w Bytowie spotkała się z naszymi robotami – Genibotami po raz pierwszy. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajkę „Jak zielona gąsienica stała się kolorowym motylem" i poznały funkcje robotów takie jak: wydawanie dźwięków, jeżdżenie, dodawanie i odejmowanie, a nawet tańczenie.

Poza tym w planie zajęć przewidzieliśmy nie tylko zabawę robotami, ale też kodowanie offline na macie oraz na tablicy interaktywnej. Zarówno na planszy jak i tablicy zakodowaliśmy kolorowe kwiaty.

Geniboty to interaktywne pomoce naukowe, dzięki którym dzieci wkraczają w poznawanie nowych technologii oraz uczą się poprzez nurt STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zabawa takim sprzętem rozwija kompetencje miękkie takie jak logiczne myślenie oraz kreatywność.