Licznik odwiedziń: 2204979

Lekcje biblioteczne

Kreatywna lekcja patriotyzmu

12 listopada 2017, 13:09

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości trwały kilka dni. Wśród wielu wydarzeń związanych z 99. rocznicą odzyskania niepodległości było też i takie, które poprzez twórczą, plastyczną pracę, uczyło szacunku do symboli narodowych najmłodszych obywateli naszego miasta.

Na pytanie „Czy znasz polskie symbole narodowe?” odpowiadali uczestnicy WARSZTATÓW PATRIOTYCZNYCH,  które odbyły się 8 listopada 2017 roku w Oddziale dla Dzieci.

Warsztaty odbyły się o godz. 11.00 dla dzieci w wieku przedszkolnym, natomiast o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży z bytowskich szkół. Celem nietypowych warsztatów było sprawdzenie, utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu historii Polski. Była to swoista lekcja patriotyzmu poprzez zajęcia plastyczno-manualne.

Były pieśni patriotyczne, merytoryczne, historyczne wprowadzenie, ale przede wszystkim była kreatywność. Efektem kreatywnej pracy plastycznej były flagi, rozety oraz kokardy narodowe. Wszystkie wykonane przez dzieci i młodzież patriotyczne symbole, rozdawane były mieszkańcom i turystom podczas okolicznościowego happeningu z okazji Narodowego Święta Niepodległości na bytowskim rynku.

Narodowe Święto Niepodległości jest świętem radosnym i w takim właśnie charakterze przeprowadzone zostało biblioteczne spotkanie z patriotyzmem.

Organizatorem warsztatów był Urząd Miejski w Bytowie przy współpracy Biblioteki Miejskiej w Bytowie

Warsztaty patriotyczne