Lekcje biblioteczne

Warsztaty Patriotyczne

10 listopada 2018, 15:57

Sto lat temu, po ponad wieku nieobecności, Polska wróciła na mapę Europy. Zakończenie I wojny światowej przyniosło Polakom jeszcze jeden powód do świętowania – odrodzenie ojczyzny. 11 listopada w kraju nad Wisłą stał się dniem wyjątkowym.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości trwały kilka dni. Wśród wielu wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości było też i takie, które poprzez twórczą, plastyczną pracę, uczyło szacunku do symboli narodowych najmłodszych obywateli naszego miasta. 8 listopada 2018 roku pomarańczową przestrzeń Pracowni Orange wypełniły barwy narodowe.

Warsztaty odbyły się o godz. 10.00 dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz o godz. 13.00 dla uczniów szkoły podstawowej. Celem nietypowych warsztatów było sprawdzenie, utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu historii Polski. Była to swoista lekcja patriotyzmu poprzez zajęcia plastyczno-manualne.

Były pieśni patriotyczne, merytoryczne, historyczne wprowadzenie, ale przede wszystkim była kreatywność. Efektem kreatywnej pracy plastycznej były flagi, rozety oraz kokardy narodowe.

Warsztaty Patriotyczne