Lekcje biblioteczne

Z PHOTONEM w świecie programowania - zajęcia edukacyjne dla małych i dużych

23 lipca 2019, 15:09

Tym razem pogoda zmieniła nasze plany. Założyliśmy, że cotygodniowe zajęcia z Photonami będą odbywały się w terenie. Pierwsze miały miejsce na zamkowym dziedzińcu, drugie na rynku miejskim. 23 lipca 2019 roku deszcz uniemożliwił zabawę z Photonami na bytowskim rynku. Do nauki programowania wykorzystaliśmy nietypowe miejsce Działu dla Czytelników Dorosłych naszej Biblioteki – zamkowy balkon.

Podczas kolejnej przygody z Photonem, dzieci wykorzystywały do sterowania robotem aplikację Photon Coding. W tej aplikacji dzieci mają wolny dostęp do wszystkich interfejsów programowania, a co najważniejsze samodzielnie programują robota. Jedynym wyznacznikiem naszej edukacyjnej zabawy była wyobraźnia dzieci.

Trzecie spotkanie z Photonami zaowocowało przejściem na wyższy poziom programowania – Photon Badge. Średni poziom przeznaczony jest dla dzieci, które potrafią zrozumieć bardziej złożone ciągi logiczne. Rozwija u dzieci wyobraźnie przestrzenną, planowanie, przewidywanie oraz algorytmikę (powtarzalność czynności). Programowanie poprzez układnie instrukcji w oknach funkcji nie przysporzyło naszym fankom programowania żadnych problemów.

Zajęcia odbyły się dzięki współpracy z Jackiem Prądzińskim - Mobilnym Doradcą  ICT Sektora 3.0. Mobilny Doradca – to ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z zakresu ICT, który działa w ramach Sektora 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dziękujemy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Centrum Integracji Społecznej w Bytowie za pomoc przy realizacji zajęć.

Z PHOTONEM w świecie programowania - zajęcia edukacyjne dla małych i dużych